Hlavní obsah
Cestování

5 tipů, kam se podívat v kraji Vysočina

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels, fotobanka

Ilustrační obrázek

21. 8. 9:44

Kraj Vysočina je krásný kraj plný kultury a krásné přírody. Kam se ale podívat v kraji Vysočina? 5 tipů se dozvíte v článku.

Článek

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

V Jaroměřicích nad Rokytnou najdeme krásný barokní zámek, který je dominantou města. Zámek vznikl v 16. století renesanční přestavbou tvrze, která na jeho místě stála. Od 18. století získal svojí stávající barokní podobu. Na zámku jsou dva prohlídkové okruhy. Je zde také několik výstav na téma lesa, lovu a starožitných hraček. V zámeckém parku jsou dvě slepá ramena říčky Rokytné. Slepá ramena tvoří umělý ostrov. Park je volně přístupný.

Zámek Telč

Zámek Telč patří do do seznamu UNESCO. Je to překrásný zámek na kterém bylo točeno mnoho pohádek. Nachází se v Telči na břehu Telčského potoka. Zámek Telč vznikl na místě původního vodního hradu ze 14. století. Na zámku si můžete zvolit jeden ze 6 prohlídkových okruhů. Zámecký park byl založen v 16. století. Zámecká zahrada ze 60. let 16. století je jedna z nejstarších architektonických zahrad u nás.

Zoologická zahrada Jihlava

ZOO leží ve městě Jihlava v údolí říčky Jihlávky. ZOO se nachází kousek od centra města. V Jihlavské ZOO můžete vidět desítky zvířat. Nejzajímavější jsou např.: panda červená, šelma irbis, jeřáby mandžuský a mnoho dalších. V zoo najdete také krásné pavilony a zajímavé expozice, jako jsou hliněné chýše vesnice Matongo, Tropický pavilon, Himaláj a další. Jsou zde dětská hřiště i občerstvení.

Rozštípená skála

Rozštípená skála je přírodní památka a nachází se kousek od obce Hamry nad Sázavou. Uvidíte zde krásný a zajímavý skalní útvar tvořený rulovou skalní stěnou. Skalní stěna je ve spodní části rozštípnutá zvětralou puklinou o délce 10 metrů. Pod skálou se můžete kochat výhledem na řeku Sázavu. Okolo Rozštípené skály a dál vedou turistické trasy.

Pramen Dyje

Pramen Dyje se nachází kousek od obce Panenské Rozsíčka a je to jeden ze dvou pramenů Dyje. Druhý pramen je poté v Rakousku. Pramen se nachází na louce a je u něj socha Jarní studánka. Pramen Dyje najdete mezi lesy přibližně 2 km od obce Panenská Rozsíčka. Je to hezká cesta plná krásné přírody a zvládnou ji i děti.

Zdroje:

https://www.navylet.cz/cs/atrakce/vysocina-kraj

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz