Hlavní obsah

5 tipů, kam se podívat v Olomouckém kraji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels, fotobanka

Ilustrační obrázek.

22. 8. 10:24

V Olomouckém kraji najdete mnoho turistických atrakcí. V tomto článku se dozvíte 5 tipů kam se vydat v Olomouckém kraji.

Článek

Hrad Bouzov je nádherný hrad, který se nachází ve stejnojmenné obci a je to nejnavštěvovanější hrad u nás. Tento hrad je také oblíbené místo filmařů. Natočili se zde desítky pohádek. Původní název hradu byl Búzov. Hrad byl vystavěn na přelomu 13. a 14 století. Čeká na vás zde 7 prohlídkových okruhů mezi ně patří např.: základní okruh ( prohlídka reprezentačními prostorami hradu a na děti čeká malé překvapení v jedné z místností, poté je velký prohlídkový okruh, výstup na věž a další. Určitě doporučuji tento hrad navštívit a poté si můžete ještě zajet do Javořických jeskyní, které jsou pár kilometrů od hradu nebo do Loštic, kde je muzeum olomouckých tvarůžků.

Javoříčská jeskyně má největší krápníkovou výzdobu v česku a najdete ji jen pár kilometrů od hradu Bouzov. Je zde také největší zimoviště netopýrů v česku. V jeskyni je vlhkost skoro 100% a přibližně 7,8 stupňů. Doporučuji se kouknout na jejich stránky, kdy mají otevřeno. Prohlídka je zde s průvodcem a trvá přibližně 40-60 min.

V Lošticích nedaleko hradu Bouzov a Javoříčských jeskyní najdete prodejnu, muzeum a restauraci Olomouckých tvarůžků. Auto můžete nechat zaparkované za prodejnou COOP na náměstí. Poté se vydejte po náměstí směrem nahoru. Nejprve vás osloví cukrárna s Olomouckými tvarůžky, ale tu si nechte až jako poslední, běžte dál okolo prodejny O. tvarůžků až k Muzeu A.W. Olomoucké tvarůžky. V Muzeu je prohlídka bez průvodce. Po zaplacení vstupu si projděte muzeum až na konec, kde vás čeká prodejna A.W. Olomouckých tvarůžků. Poté se můžete vydat přes silnici do nejbližší restaurace, kde dělají speciality z O. tvarůžků. Pak už si můžete dát jen kávu v cukrárně O. tvarůžků a můžete jet domů.

Pod vrcholem Králického Sněžníku se nachází pramen řeky Moravy. V nadmořské výšce 1380 metrů najdeme pramen Moravy upravený jako studánka. K prameni se můžete dostat pěšky po turistických trasách třeba ze Stříbrnic odkud je přibližně 7 km, nebo z Dolní Moravy a to už je 9km. I když to nejsou nejkratší trasy, tak ten výhled od pramene je překrásný.

ZOO Olomouc najdete kousek od města Olomouc na Svatém Kopečku. K zoo se můžete dostat pomocí MHD. V ZOO uvidíte přes 400 druhů zvířat. Je zde např.: společný výběh medvědů, pavilon netopýrů nebo mořská akvária. V areálu zoo se nachází také Rozhledny ze které můžete vidět areál zoo a krásné výhledy do okolí. V areálu se zalíbí i dětem, je zde dětské hřiště ale i lanové centrum.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz