Hlavní obsah

Čtyři tipy, kam na výlet v Středočeském kraji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels-Freefotobanka

Ilustrační obrázek.

28. 9. 19:16

V Středočeském kraji najdeme stovky krásných míst, které stojí za navštívení. V tomto článku se dozvíte čtyři z nich.

Článek

Nad rakovnickým potokem v městysu Křivoklát se nachází krásný stejnojmenný hrad. Je to jeden z nejstarších středověkých hradů u nás. Počátky hradu sahají až do 12. století. Hrad vznikl za panování Přemysla Otakara II. a dětství v něm prožil Karel IV., který zde býval i v dospělosti. Hrad nabízí čtyři prohlídkové okruhy - Hradní paláce (základní okruh), Gotické paláce, Celým hradem, Na hradby a velká věž (bez průvodce).

Chrám sv. Barbory se nachází ve městě Kutná Hora, byl založen ve 14. století a je zapsán na Seznamu památek UNESCO. Je to jeden z nejhezčích chrámů u nás. Do Kutné Hory zavítá ročně statisíce turistů, převážně z jiných zemí. Prohlídka v chrámu je individuální, bez průvodce. Kromě chrámu sv. Barbory doporučuji zavítat také do zdejší Kostnice.

Ve městě Zruč nad Sázavou se nachází krásný stejnojmenný zámek. První písemná zmínka o tomto zámku pochází z roku 1328. Hrad byl založen na okraji strmé skály nad pravým břehem Sázavy. Můžete se projít v parku okolo zámku. Zámek nabízí tři prohlídkové okruhy - Malý prohlídkový okruh, Velký prohlídkový okruh, Tajemná prohlídka s komornou Agátou / s komorníkem Augustýnem. V zámku je také několik expozic.

Hrad se nachází pár kilometrů od města Mnichovo Hradiště v Českém ráji. Stál zde původní hrad, dnes již zřícenina, která je chráněna jako kulturní památka České republiky. První zmínky o hradu pochází ze 14. století. Na hradu je vstupní expozice, kde najdete archeologické nálezy ze sbírek Okresního muzea Mladá Boleslav. Určitě stojí za projití zdejší krásná příroda Českého ráje.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz