Hlavní obsah
Cestování

Čtyři tipy, kam se podívat v Pardubickém kraji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels, freefotobanka

Ilustrační obrázek.

3. 9. 13:14

V Pardubickém kraji najdeme mnoho přírodních i jiných památek. V tomto článku se dozvíte čtyři tipy, kam se podívat v Pardubickém kraji.

Článek

Hřebčín Slatiňany patří pod Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Rozdíl mezi Kladrubským hřebčínem a Slatiňanským je ten, že ve Slatiňanech jsou černí koně a v Kladrubech bílí. Černým koním se nazývá starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň patří mezi barokní rasy koní. Čeká zde na vás komentovaná prohlídka stájí.

Tvrz Orlice najdete na kraji města Letohrad. Tvrz vznikla na konci 13. století a v 16. století byla tvrz přestavena na renesanční zámek. Najdete zde denní a noční prohlídku. Můžete si vybrat i z jiných tras, které můžete spojit jako jednu prohlídku.

Ve městě Letohrad stojí stejnojmenný zámek. Zámek byl dříve nazývaný Kyšperk. V zámku je soukromé gymnázium, hotel, restaurace a mnoho dalšího. Můžete si zde ale projít také zámeckou zahradu a zámeckou expozici.

Ve městě Králíky najdete Království sov a papoušků. Výstavba tohoto areálu začala teprve roku 2016 a otevřela se teprve nedávno. Uvidíte zde 15 druhů sov - 70 jedinců, sovy které tu jsou najdete u nás ale jsou tu i jiné z Evropy. Je zde jestřáb lesní, mluvící krkavec a několik exotických papoušků. Je otevřeno každý den, ale je potřeba se telefonicky domluvit na prohlídce.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz