Hlavní obsah

Čtyři tipy, kam se vydat v Jihočeském kraji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels, Fotobanka

Ilustrační obrázek.

18. 9. 19:09

V Jihočeském kraji najdeme mnoho různých hezkých míst, kam se podívat. V tomto článku se dozvíte čtyři z nich.

Článek

V Hluboké nad Vltavou se nachází zámek, který je považovaný jako jeden z nejhezčích zámků u nás. Na tomto místě byla první hrad vybudovaný ve 13. století, postupem času se z něj stal zámek. Tento zámek také mají rádi filmaři, je zde natočeno spoustu filmů a hlavně pohádek. Můžete zde navštívit jeden ze šesti prohlídkových okruhů mezi které patří: Reprezentační pokoje (základní okruh), Soukromé apartmány, Kuchyně a další. Je zde také nádherná zámecká zahrada.

Ve 14. století byl postaven jeden z nejznámějších zámků u nás. Okolo zámku se rozprostírá hráz, která je v tuto dobu rekonstruována, jinak je to zde krásné fotogenické místo. Jsou zde tří prohlídkové okruhy - Historické interiéry prvního patra (základní okruh), Podkrovní pokoje, Sklepení.

V centru Strakonic se nachází stejnojmenný gotický hrad a barokní zámek. Hrad byl založen v 13. století. Uvidíte zde Bavorský palác, což je nejstarší část areálu. kde ve středověku žili první majitelé hradu. V areálu také najdete kostel svatého Prokopa, též ze 13. století. V areálu je dokonce hradní safari, ve kterém najdete kozy, poníky, kachny a další.

V Jižní části Šumavy najdete vrchol hory Smrčina (1338 metrů). Hora leží na hranici s Českem a Rakouskem. Můžete zde najít nejcennější lesní porost v celém NPR Šumava. Na vrchol se dostanete po červené turistické značce ze Zadní Zvonkové směr Plechý.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz