Hlavní obsah

Krásná stezka mezi korunami stromů kousek od Pusteven

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: https://www.tripy.cz/stezka-valaska-klenot-moravskoslezskeho-kraje/
17. 8. 5:55

Stezka Valaška je překrásná stezka korunami stromů a je dlouhá 610 metrů. Na této stezce si můžete také projít visutý most, který se vám určitě zalíbí.

Článek

Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, lesní úsek má necelých 400 metrů a zbytek tvoří stezka na vysokou kaskádovitou věž. Součástí této stezky je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený chodník.

Stezku najdete přibližně 250 metrů od stanice lanové dráhy na Pustevnách směrem k vrcholu Tanečnica. Na stezce naleznete také rozhlednu o výšce 22 metrů. Nejvyšší patro rozhledny je ve výšce 1099 metrů nad mořem a můžete z něj dohlédnout až na Jeseníky nebo i Vekou Fatru.

Na stezce naleznete dvě unikátní stavby. Zavěšený chodník, jehož konstrukce v česku zatím nebyla použita a skleněnou vyhlídku na které se cítíte jako kdyby jste létali ve vzduchu.

Na stezce se můžete dozvědět mnoho zajímavostí o přírodě Beskyd. V budoucnu tu plánují provozovatelé vybudovat ještě dvojitý zip-line.

Tuto stezku může navštívit kdokoliv, je tu bezbariérový přístup. Určitě ji doporučuji, stejně tak se poté kouknou do Pusteven.

Zdroje:

https://www.tripy.cz/stezka-valaska-klenot-moravskoslezskeho-kraje/

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/stezka-mezi-korunami-stromu-pustevny

https://stezkavalaska.cz/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz