Hlavní obsah
Příroda a ekologie

Krásy Pardubického kraje: Naučná Stezka Pernštejnskými rybníky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Petr
3. 8. 11:13

Území NPR Bohdanečský rybník je natolik rozsáhlé a členité, že by k jeho podrobnému prozkoumání zdaleka nestačil jeden den.

Článek

V minulém článku jsem psalo NPR Bohdanečský rybník, doporučuji přečíst dříve než tento článek. Budete-li pozornými a vnímavými hosty, jistě vám zdejší příroda poodhalí mnohé ze svých krás. Po ptačích obyvatelích budete moci pátrat z hráze, v hustých křovinách, na okrajin rákosin a vlastně všude. Je zde tolik druhů ptactva, že je najdete skoro všude. Nejhezčí a nejlepší pozorováni budete mít ale bezesporu na Polákův poloostrov z ptačí pozorovatelny. Z ptačí pozorovatelny uvidíte většinu vodní plochy a prozkoumáte dalekohledem ptactvo na čtyřech ostrovech. Vyplatí se zde chvilku zdržet a kochat se touto přírodou. Přibližně od 70. let minulého století pravidelně vyváděly svá mláďata mnoho druhů bahňáků-břehouš černoocasý, vodouš rudonohý. Jsou zde také, Orli mořští, Volavky popelavé a bílé, Čejky chocholaté, Čápi černé a mnoho dalších.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz