Hlavní obsah

Pět tipů, kam na výlet v Ústeckém kraji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels, fotobanka

Ilustrační obrázek.

26. 8. 17:20

V Ústeckém kraji najdeme mnoho krásných míst, které navštívit. V článku se dozvíte 5 tipů, které stojí za navštívení.

Článek

Tento výlet moc nedoporučuji lidem se slabší povahou nebo někomu kdo nemá rád války a podobně. Památník Terezín vznikl po 2. světové válce v místech utrpení desetitisíců lidí. Posláním tohoto památníku je nezapomínat oběti rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace. Jsou zde 3 prohlídkové okruhy.

Pravčická brána je největší pískovcová skalní brána v Evropě. Tvoří symbol Českého Švýcarska a je to národní přírodní památka. Nachází se v Českém Švýcarsku přibližně 3 km od obce Hřensko. Rozpětí má necelých 27 metrů a výšku 16 metrů. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst NPR České Švýcarsko. Kousek od Pravčické brány se nachází Sokolí hnízdo, kde můžete najít občerstvení.

Zoo park Chomutov je jedna z nejmladších zoo u nás. Rozlohou je ale největší u nás a to s celými 112 ha. Najdete zde přes 160 druhů zvířat a 1 100 jedinců. Některé výběhy jsou největší výběhy těchto druhů v česku. Najdete zde zoopark, skanzen, safari a mnoho dalšího. Můžete si zajít na komentované krmení nebo si zde můžete uspořádat svatbu. ZOO Chomutov je taková jedinečná zoo, která je krásně postavená uprostřed přírody.

Necelé 2 kilometry od města Most se nachází kopec Hněvín a na vrcholu 34 metrů vysoká rozhledna, která je stará přes 100 let. Až k rozhledně se dá dojet autem. Při dobrých podmínkách můžete z této romantické a staré rozhledny dohlédnout až na Děčínský Sněžník, Krušné hory a mnoho dalšího.

Tiské stěny jsou skalní městečko a přírodní památka u obce Tisá na Děčínsku. Tyto skály jsou v česku ojedinělé svou rozlohou a hlavně kvůli tomu, že se zde natáčel jeden z dílů Letopisy Narnie. Vstup do městečka je zpoplatněn a vede zde turistická naučná stezka.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz