Hlavní obsah
Cestování

Jste příznivci udržitelného cestování? Ubytujte se na trafačce!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Taťana Veselá

Ubytovací trafo stanice

3. 8. 19:26

Při svých toulkách po vlasti české jsme narazili na další jedinečnost. Nicméně k tomu došlo „náhodou“. Večer se procházíme prázdninovým městečkem a najednou slyšíme ránu. Pár metrů od nás dopadl špunt

Článek

Při svých toulkách po vlasti české jsme narazili na další jedinečnost. Nicméně k tomu došlo „náhodou“… Večer se procházíme prázdninovým městečkem a najednou slyšíme ránu. Pár metrů od nás dopadl špunt od šampaňského. Otočili jsme se jako na obrtlíku a uviděli scénu jako z romantického filmu. Mladý pár usazený na terase na trafačce si v pohodlných ratanových křesílkách zrovna připíjel bublinkami a chystal se sledovat západ slunce…

Vítejte v trafo hotelu

My západ slunce sledovali také, avšak ze silnice, kdežto oni z trafo stanice (bývalé, ale úžasně opravené), kde byli ubytováni. Pokud vám to nezavání romantikou, věřte, že bývalé trafačky jdou ruku v ruce nejen s udržitelným cestováním, nýbrž i báječnými výhledy a skvělým soukromím. Jste docela vysoko, užíváte si klidu na terase, jež je večer osvětlena žárovičkami a cizí oko k vám dohlédne jen tak, aby vás nerušilo. Kdežto vy máte báječný rozhled, a navíc jste obklopeni přírodou.

S respektem k přírodě

Trafačky mívají stupeň cestování udržitelnosti číslo 2, takže ještě mají co dohánět. Přesto váš pobyt zanechá tu nejmenší uhlíkovou stopu. Je kladen důraz na obnovitelné zdroje energie a recyklaci odpadu. Navíc nedochází k nové výstavbě, ba naopak, bývalá trafo stanice je využita coby neotřelý a neobvyklý druh ubytování. Mimochodem nechybí, krom obvyklého vybavení, ani sprchový kout a toaleta. Tudíž se nemusíte vzdávat pohodlí. Naopak moderní komfort se příjemně snoubí s ohleduplným přístupem k přírodě.

Trafačka ale není pro každého

Nicméně, trafajda opravdu nebude pro každého. Ten, kdo trpí nepříjemnými pocity z malého prostoru, patrně ubytování na trafačce neocení. Kdežto zkušení cestovatelé, jež okusili například glamping s útulnou maringotkou, či ubytování na větvi, ti budou nejspíše z trafo-ubytování nadšení.

Á propos, už jste vyzkoušeli prázdninový dům na trafačce? A jaké byly vaše pocity? Doporučili byste ostatním tento typ cestování?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz