Hlavní obsah
Internet a technologie

Hodina Sirael začíná

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková
28. 9. 11:26

Tak tu máme umělou inteligenci. Co chvíli na mne vykoukne z online prostoru jakési imaginární stvoření nápadně podobné staré známé „umělé“ ženě, které vdechnul život Martin Frič.

Článek

A to v nezapomenutelné komedii Císařův pekař a pekařův císař před více než sedmdesáti lety. Ta byla bohudík, na rozdíl od této soustavy jedniček a nul, z masa a kostí.
A tato novodobá homuncula nám slibuje, že za nás udělá všechno! Hm, to bych chtěla vidět! Ono to zas až tak žhavé nebude, neboť reklama vždy přehání. Sleduji tedy fiktivní bytost dál. Aha, ona za nás vytvoří weby, reklamy, prezentace, všechno napíše, všechno nadizajnuje… No, psát umíme všichni, kdož máme všech pět pohromadě a většina smrtelníků se bez webu a reklamy obejde. A pokud ne, máme tu stále grafiky a webdesignéry, kteří přišli na svět spojením muže a ženy, nikoliv programátora a počítače.
Zajisté si myslíte, že Vám tady něco plácá zarytý odpůrce moderních technologií. Naopak, jsem na nich do jisté míry závislá, život bez počítačů, smartfonů, navigací, atd. si nedovedu představit a v online světě se pohybuji prakticky neustále. Koketuji s počítačovou grafikou, jsem aktivní na sociálních sítích, v online médiích, mám vlastní youtube kanál, což u ženy v mé věkové kategorii nebývá zas až tak obvyklé.
Ale kterápak inteligence – rozumějme umělá, mi spraví chrup, auto, protékající WC, vymění vodovodní baterii, vymaluje byt, zryje zahradu nebo upeče dort?
Ani vše umělé nehaním! Vždyť kde by byla medicína a kde my bez umělých náhradních dílů na správku našich těl – kloubních náhrad, srdečních chlopní, cév, zubů, kontaktních čoček? Ano, tam…
Ale jak se říká: všeho s mírou. Chtělo by to kapánek víc inteligence přirozené, aby se dostala i do vyšších pater.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz