Hlavní obsah
Názory a úvahy

Prosím, diskutujme slušně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková, vytvořeno v grafickém editoru z volně dostupných zdrojů - PNGEgg
15. 11. 8:35

Včera jsem měla v úmyslu zahloubati se do komentářů k mým nejčtenějším příspěvkům a reagovat na ně. A ouha! Hodně rychle jsem se zase „vyhloubala“, neboť jsem měla strach, že písmenka vyskočí a dají mi facku.

Článek

A to jen proto, že jsem si dovolila míti názor, jenž nerezonuje s každým. Některé věty, pokud se chaotické seskupení slov dá tak nazvat, sršely zlobou a nenávistí vůči všemu a všem natolik, až jsem se obávala, že mi propálí díru v monitoru.
Docela by mne zajímalo, zda by tito diskutující zástupci živočišného druhu „člověk zlostný“ dokázali tytéž komentáře naprosto stejnými slovy přednést před publikem, například plným stadionem. Domnívám se, že nikoliv, alespoň ne ve střízlivém stavu. Ano, staré české přísloví praví: „Papír snese všechno“, tak jsme si ho zdigitalizovali, že?
Rozhodně se mnou nemusíte souhlasit, naopak velice ráda uvítám plodnou, věcnou, přínosnou diskuzi, neboť co člověk, to jiná zkušenost, jiný názor. Ovšem v mezích slušnosti, vždyť vulgarismy, zlobou a projevy nenávisti je naše ovzduší doslova zamořeno.


Hrubky neřeším, nejsem učitelka a komentář není slohové cvičení, ale někdy marně zkoumám, kde má hlavu a patu, případně zda ji vůbec má. Pokud vás, notně posilněné alkoholem po návratu z restaurace nebo oslavy, popadne nutkavá touha diskutovat s celým světem prostřednictvím internetu či sociálních sítí, prosím, potlačte ji a vyčkejte stavu střízlivosti. Pak budou vaše komentáře srozumitelné i bez překladače. Samozřejmě, debaty v online prostoru vždy odrážejí celkový stav společnosti, její náladu a problémy. Že je cosi shnilého ve státě českém, o tom není pochyb, ale nedělejme si zdejší ovzduší ještě horší.
Zároveň se omlouvám všem slušným diskutujícím, na jejichž příspěvky jsem nereagovala, neboť nejprve bych potřebovala vidle, abych si těmi před nimi proházela cestu. Věřím, že vás, zástupců „homo sapiens“ čili lidí rozumných je většina a těším se na vás a vaše komentáře. A vás ostatní prosím, diskutujme slušně!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz