Hlavní obsah
Názory a úvahy

„Transformace“ České pošty

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková
13. 11. 9:49

Tak mám dojem, že si management České pošty ruku v ruce se svým nadřízeným, to jest Ministerstvem vnitra, dělá z lidí blázny. A to jak ze zaměstnanců, tak zákazníků.

Článek

Na jaře připlula velká vlna propouštění a vzala s sebou stovky dlouholetých spolehlivých a zkušených přepážkových pracovníků, údajně z důvodu zefektivnění práce a mnohdy protiprávně. Vzápětí následovala druhá, která smetla pěšáky a motorizované doručovatele. Neuplynul ani měsíc a dle neoblomného fyzikálního zákona vyvolala akce „zefektivnění“ reakci „bordel“. A světe div se! Vrchnost se nám probudila a zjistila, že jí teče do bot. A zrodil se spásný nápad: zorganizujeme nábor nových, poštou nepolíbených nádeníků a přidáme i náborový příspěvek, třeba se někdo chytne. Tohle asi nikomu hlava nebere, kromě těch, kdož tuto rošádu vymysleli.


Všude ve světě pošta rovná se doručovací společnost, nikoliv prodejna smíšeného zboží a pojišťovací agent v jednom. Bohužel, v zemích koruny české prapůvodní poslání pošty odešlo s posledním telegramem a pošťákem na mopedu. Ostatně můžete posoudit sami. Pro šťastlivce nemající vlastní zkušenosti přidávám své a to pouze za uplynulý měsíc. EMS, to jest expresní zásilka, nejrychlejší a samozřejmě také nejdražší doručení prostřednictvím naší státní pošty: balíček o hmotnosti něco málo přes dva kilogramy šel - patrně po svých do Německa osm dnů za „pouhých“ 1.100 Kč! No, na západ se nezadařilo, zkusíme na východ: balík na Ukrajinu do Charkova pravděpodobně absolvoval cestu kolem světa, aby dorazil do cíle za měsíc. Namítnete, vždyť je tam válka, musel jet vlakem. Ano. Stejná zásilka, stejný adresát, ovšem jiná doručovací společnost - Nova post. A výsledek? Doručena za týden a ještě o stovku levněji. Tak kdepak je ten zakopaný pes? Raději ho nevykopávat, nemuseli bychom to psychicky unést.


Hlavně, že na poště digitalizujeme, legalizujeme, vidimujeme…. losy, knížky, hračky koupíme. A co dopis? Dětem na tábor nebo babičce do důchoďáku ho nepošlu datovou schránkou! Ledaže by je seniorům a dětem zřídili automaticky povinně. U nás bych se už ničemu nedivila.


Ano pane ministře, Českou poštu je třeba opravdu transformovat, NA POŠTU! A nebo se nabízí ještě jedna varianta: do pryč.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz