Hlavní obsah
Umění a zábava

Údolí dutých hlav

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková
6. 9. 11:06

Tak se rok s rokem sešel a máme tu melounovou sezónu. Při této příležitosti si vždy vzpomenu na mého bývalého tchána, původem z Balkánu a naše společné návštěvy jeho domoviny, jejichž nedílnou součástí byl unikátní rituál při nákupu melounu:

Článek

toho nejčervenějšího, nejsladšího, nejčerstvějšího a nejchutnějšího. Zkrátka Jordan svůj původ ani profesi zemědělského inženýra nezapřel, klidně hodinu vybíral nejvhodnější exemplář a bavil celé tržiště. K nevelké radosti prodávajícího si nechal vyvalit i ty největší kusy z hloubi hromady.
Celá procedura započala hlazením a obtěžkáváním. Poté několikero vyvolených kusů postoupilo do dalšího kola a nastala nejdůležitější fáze celého procesu: oťukávání snad každého centimetru čtverečního a poslech. Při této operaci aktér připomínal svým soustředěním ladiče pian, ovšem s tím rozdílem, že absolutně neměl hudební sluch a dodnes nechápu, co mohl na rušné ulici v balkánské metropoli slyšet. Ale toto představení pro jednoho herce a početný dav diváků si náležitě užíval. Nutno podotknout, že se vždy trefil. Jestli to byla náhoda nebo tento proces opravdu fungoval, se již nedozvíme, tajemství „výběrového řízení“ si vzal Jordan do hrobu.
„Pantatínku, jestli se tam nahoře nudíte a díváte se na nás, pomozte nám, prosím! Nikoliv s výběrem melounů, nýbrž politiků. Hladit je nemusíte, stačí oťukat, abychom zjistili, zda nepochází z údolí dutých hlav.“

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz