Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Věk je jenom číslo - motivační dopis

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková
21. 8. 9:08

Nedávno mne zaujal inzerát jedné společnosti, v němž poptávala nové zaměstnance. A čím mne zaujal? Palcovými titulky „HANDICAP NENÍ PŘEKÁŽKOU“. Že bych se přihlásila?

Článek

Ne, nemám žádný fyzický handicap, domnívám se, že mentální také ne, ale věkový. Říká se, že věk je jen číslo. Ano a to je to, oč tu běží! Když ho uvedete ve svém curriculum vitae, personalisté už dál nečtou a odloží Vaše číslo ad acta.
A nedoví se, že nevstáváte v noci k plačícím dětem ani nehýříte do rána v baru, a tak chodíte do práce odpočatí a plni sil.
Nedoví se, že už pravděpodobně neotěhotníte a tudíž neodejdete na mateřskou. Ani že se v příštím desetiletí nechystáte do důchodu.
Nedoví se nic o Vašich znalostech, schopnostech a zkušenostech. Nedoví se, že mu za měsíc nezdrhnete, protože si budete práce vážit, samozřejmě pokud si zaměstnavatel bude vážit Vás.
Nedoví se, že nejste počítačoví analfabeti, protože s výpočetní technikou pracujete několik desetiletí.
Nedoví se, že jste občas zamířili za hranice české kotliny a domluvíte se i jinak než svoji mateřštinou.
Nedoví se, že jste notně otřískaní z mnoha životních karambolů, někteří jedinci dokonce z práce za poštovní přepážkou a tudíž Vaši psychiku hned tak nic nerozhodí.
Nedoví se, že máte za sebou bezpočet odborných kurzů, seminářů a hlavně „vysokou školu života“ a jste zvídaví a přístupní novým informacím.
Nedoví se, že nejste žádní zkostnatělí starci či stařeny, ale naopak pružní či dokonce kreativní jedinci.
Nedoví se, že bravurně vládnete mateřským jazykem, neboť Vaše generace místo věčného „scrollování“ po displeji, četla a čte knihy.
Nedoví se, že jste se postupem času naučili striktně oddělovat pracovní a soukromý život, tudíž v zaměstnání neřešíte rodinné záležitosti a můžete se tak plně soustředit na práci.
Nedoví se, že nepotřebujete dovolenou v létě, když ji chtějí všichni, naopak rádi využijete mimosezónních slev a klidu v dovolenkových destinacích třeba na podzim.
Nedoví se, že ve volném čase nechodíte do parku krmit ptáčky, ale jdete si zaplavat, zaběhat nebo skočit padákem. A když zrovna není počasí na outdoorové aktivity, natáčíte videa na youtube a jste aktivní na sociálních sítích.
Nedoví se, že nejste závislák na lékařských ordinacích ani nestrašíte svým zjevem okolí, neb dbáte o své zdraví a zevnějšek.
Vážení personalisté, náboráři, ctění manažeři a ředitelé! Pokud jste dočetli až sem, jste vzácné výjimky asi jako poslanci v tramvaji a možná si říkáte: Kdeže je ten handicap? Vždyť lidé zralého věku jsou ideální zaměstnanci! A když jste byli ochotni věnovat svůj drahocenný čas četbě, věřím, že ho věnujete i psaní a těším se na Vaši reakci!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz