Hlavní obsah
Názory a úvahy

Zákon akce a reakce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Vaňková
24. 8. 9:51

Beru do ruky tužku, abych opět hodila na papír pár postřehů ze života, ale nějak to nejde. Marně se snažím najít slušná slova, kterými bych popsala současnou situaci.

Článek

Situaci ve skomírající státní instituci, jež se stále – nevím proč, nazývá Česká pošta a v jejich útrobách. Použiji-li výrazy, které se mi derou na mysl, nebude stať publikovatelná ani po 22. hodině a mám dojem, že pak už si v digitálních ani jiných médiích „nepísnu“. Takže to, co Vám nyní naservíruji, je pouhý notně zředěný homeopatický roztok z původního velmi hutného koncentrátu.

Nedávno jsme byli svědky masivního propouštění výkonných, vojenskou terminologií řečeno styčných pracovníků, tj. nádeníků za přepážkami a v terénu, které bylo přesně definováno jako výpověď z pracovního poměru z důvodu nadbytečnosti – zrušení pracovní pozice za účelem zvýšení efektivnosti práce! Neuplynul ani měsíc a dle neoblomného fyzikálního zákona vyvolala akce „zefektivnění“ reakci „bordel“. Ten popisovat nemusím, neboť ho zažívají všichni uživatelé tohoto značně zastaralého a prohnilého systému, který v posledních letech prodělal opravdu velký „downgrate“, završený letošním totálním kolapsem.

Zaměřím se na situaci uvnitř, tam se totiž dějí zázraky! Zrušená místa jakoby mávnutím kouzelného proutku ožívají a někde, světe div se, dokonce v poměru 2:1. Například na jedné nejmenované pobočce v malém městě byla odejita z důvodu zrušení pracovní pozice jediná kmenová pracovnice. Logicky vzato by tudíž měla být zrušena celá pošta. Ano, ale na poště logiku nehledejte, nikdy ji nenajdete! Naopak, dotyčná byla nahrazena dvěma novými pracovnicemi!! A podobných případů je, jak říkají bratři Slováci „neúrekom“.
Tento humus v útrobách potápějící se archy páchne tak, že se od něj odvracejí i advokáti a vůbec se jim nedivím. Vědí totiž, že v případě vyhraného sporu zaměstnanec versus zaměstnavatel jim protistrana neuhradí soudní výlohy, protože kde nic není, ani advokát nebere. Zajímavé, pro vrcholný management se finance najdou vždy! A že zlatý padák něco stojí! Tak si uvědomte, vážené šéfstvo: bez nás byste neměli ani na šňůry!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz