Hlavní obsah
Příroda a ekologie

Sršni, vosy a všechny bodavé hrůzy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: skyler-ewing, www.pixels.com
4. 11. 21:41

Všichni, kdo jsou alergici nebo trpící sfexofobií, tedy fobií z vos a sršňů, si mohou teď postupně oddechnout. Alespoň zase do dalších teplých dní.

Článek

Všichni kdo jsou alergici nebo trpící sfexofobií, tedy fobií z vos a sršňů si mohou teď postupně oddechnout. Alespoň zase do dalších teplých dní.

Každý živý tvor má na planetě nějakou úlohu. To se ale špatně vysvětluje těm, co trpí nějakou fobií. Je jich celá řada a některé opravdu hluboce chápu. Sfexofobie je panický strach z vos a sršňů a tou trpím také. Navíc jsem na tento bodavý hmyz alergická. Někdy vás to může dostat do velmi nepříjemných situací.

Představte si, že si jedete autem a je krásné počasí. Nechce se vám pouštět klimatizace a tak máte spuštěná okénka. Určitě každý řidič zažil případ, kdy přijde tvrdý náraz a najednou koukáte, že po vás leze čmelák, vosa nebo v horším případě sršeň. No to je naprosto, ale naprosto k zbláznění. Panika, okamžitě zastavit a sundat to ze sebe, jak nejrychleji to jde. Husí kůže všude a chce se vám křičet. To může kdokoliv tvrdit, jak jsou tyhle potvůrky důležité. V tu chvíli vás to vůbec nezajímá. Vlastně je vůbec nechcete ve své blízkosti.

A nejhorší je, že máte pocit, že to všechny sršně a vosy vědí, to, že je u sebe nechcete. Proto vám taky lítají kolem hlavy a pronásledují vás. Není to tak dlouho, co jsme seděli s přáteli večer u ohně. A u světla létala sršeň. Od chvíle, kdy se to řeklo, jsem nebyla schopná se soustředit na cokoliv jiného. Prostě tam je? Co tam chce? Je tam a je kousek od vstupních dveří do domu. Jak tam projdu? Už jenom to bzučení vás dovádí k šílenství. Nedá se to popsat. Nejlepší jsou rady okolí. Oblíbená věta “ neoháněj se, nic ti neudělá", to nás alergiky a  sfexofobiky neprosto, ale naprosto nezajímá :-D. Když kolem vás něco létá, vy netoužíte po ničem jiném, než to od sebe dostat co nejdál. To je prostě fakt.

To, že když se nebudete ohánět, tak vám nic neudělají, není dogma. Někdy stačí, když procházíte kolem hnízda a bude rozhodnuto, že jste hrozba, tak útok přijít může. Kdyby se mi tohle stalo, tak umřu ne na šok ze žihadel, ale jenom z toho bzučení. Sršeň vás dokáže pronásledovat stovky metrů. A co teprve ta odpornost asijská? Nedávno jsem říkala, že pokud se to tu objeví, tak se stěhuju. Den poté mi manžel poslal informaci, že jsou u Plzně. Hned jsem na internetu koukala, kde by se dal sehnat oblek pro včelaře :-D. No a představa že vás tohle pronásleduje i několik kilometrů a když skočíte do vody, tak si na vás počká… tak je mi jasné, že jednou umřu na utonutí.

Tak si teď užívejme chladné počasí, kdy nic nelétá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz