Hlavní obsah

Odpustila bych, kdyby

Foto: Wlasáková Lenka

Přišel mi kdysi papír. Nevěřila jsem, na co se to dívám. „Dostavte se k odvodu a budete tam tlumočit.“

Článek

Přišlo mi kdysi předvolání:
„Dostavte se se synem k odvodu.“
Čuměla jsem na ten papír s otázkou:
„Opravdu to přišlo?“


Ukazovala jsem synovi:
„Musíme jít na úřad, kontrola, voják, doktor.“
On se těšil a já vůbec.
“Jak mu vysvětlím, že si s ním jenom předpisy hrají?”

Postavili ho do dlouhé řady, svlečeného do trenek. Syn se celý radostí tetelil. A já měla smutek v očích. Prohmatali ho, prohlédli, nakoukli mu do trenek. A povídali:
„Hotovo.“


Říkala jsem:
„To myslíte vážně? Proč mu vůbec píšete? Vždyť musíte vědět, jak na tom je. Má lékařské desky jako balík hajzlpapíru.“
Odpověděli stroze:
„Máme na to předpisy. Odpověď dostanete poštou.“

A ten můj synek se tak moc těšil.


Odpustila bych, kdyby rudá byla dobrá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít publikovat svůj obsah. To nejlepší se může zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz