Hlavní obsah
Rodina a děti

Školní poprvé

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: RondellMelling Pixabay

Prvňáček

3. 9. 16:26

Poprvé do školy s prvňáčkem. Zažila jsem to dvakrát a byla jsem vždycky tak nějak hezky nervózní. Jestli právě zažíváte něco podobného, tak si to pěkně užijte. Se vším všudy.

Článek

Jsou to jedny z těch nejhezčích momentů, které rodiče mají. Děti se těší, nemohou skoro dospat. Vzpomínám, jak dcera seděla nedočkavě načesaná s culíky už půl hodiny před odchodem do školy, s připravenou novou taškou a penálem (i když ji, samozřejmě, ještě první den vůbec nepotřebovala). Dostala kornout s bonbony, aby si přes sladkost mohla dojít pro první úsměvy a pozdravy svých spolužáků. Vyprovázeli jsme ji celá rodina včetně prarodiče. Ať máte svůj pohled na školu jakýkoliv, je tohle prostě událost. Svátek.

Usazení ve třídě, nachystané dárečky na lavici, rodiče v očekávání. Paní učitelka nás všechny přivítala, udělali jsme kroužek a děti se začaly poznávat. Je to už hodně let, ale doteď si to přesně pamatuji. Je to takový ten z momentů, který se vám vryje do hlavy. U druhého dítěte to bylo velmi podobné, chodilo do stejné základky. Sváteční oblečení, těšení, seznamování. Vloni na vítání prvňáčkům zahrál coby deváťák před školou na klavír a svoji pouť na této škole uzavřel.

Je to totiž rychlovka. Jeden den nastupujete se svým prvňáčkem do školy a za chvíli už se s ní loučíte. Čas běží usilovně. A tak si ten den užívejte. Ty další už budou všednější, budete řešit takové ty běžné nesmysly typu ztracené bačkory, nepřinesený úkol, trojka z matiky. Pak přijdou první trable s oblékáním, vzdory, sem tam poznámka, plesnivá svačina v tašce. A než se nadějete, vybíráte se svým klukem nebo holkou střední.

První školní den si prostě užijte a nic víc neřešte. A vykročte pravou…

Anketa

Jak jste prožívali první den s vaším prvňáčkem?
Všichni jsme se těšili, šli jsme ho všichni vyprovodit.
91,9 %
Moc jsme se netěšili, měli jsme spíš obavy.
2,7 %
Byl to pro nás běžný den.
5,4 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 37 čtenářů.
Foto: Zuzana Růžičková

Autorka

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz