Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a to obor matematika a biologie. Deset let jsem nejdříve pracovala jako šéfredaktorka ve známém a populárním regionálním rádiu a stála u jeho zrodu. Věnovala jsem se hlavně zpravodajství a informačnímu servisu. Jako zarytý lyžař jsem například jako úplně první v českém rádiu zavedla lyžařský servis, který funguje dosud.

Ještě delší dobu pak pracuji ve školství jako učitelka a metodik matematiky v jedné velké škole okresního formátu. Většinu pracovního času se tak věnuji ,,svým" dětem ve škole a číslům. Učení mě moc baví a snažím se podporovat jak nadané děti, tak ty s poruchami učení. Věnovala jsem se mnoho let doučování a už téměř 20 let připravuji každý rok několik desítek deváťáků na přijímací testy z matematiky. Jsem propagátorka finanční gramotnosti v našich školách, kterou také učím už více jak 10 let.

Protože mám za sebou dvě profesionální dráhy, zkouším psát už několik let o školství a médiích, ale také o politice, zajímá mě výchova dětí a další věci. O školství jinak bloguji na jiné platformě už 7 let, a tak doufám, že si i zde v prostředí Seznam Médium najdou moje texty své čtenáře.

Ve volném čase mám ráda cestování, sport (winsurfing, lyžování, badminton) a přírodu, a tak občas napíšu i něco z cest, z oblíbených sportů a nabídnu čtenářům svůj pohled na hezká místa, která jsem navštívila.

Články a další konverzace nad nimi může pokračovat také na mém profilu na síti X.