Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

„Zastupuji Asociaci řidičů osobních vozidel, spolek, který jsme s kolegy založili z důvodu, že nám chyběla a stále chybí relevantní veřejná diskuze na téma budoucí mobility.

Orgány Evropské unie dogmaticky předkládaná jediná cesta a jejich představy budoucí mobility, které si kladou za cíl dekarbonizaci, jsou zcela mylně založeny na chybných předpokladech.

Výsledkem nebude dekarbonizace dopravy, ale oslabení automobilového průmyslu evropských výrobců ve světovém měřítku. Jako by naši představitelé popírali skutečnost, že o úspěchu technologie vždy rozhoduje proveditelnost, dostupnost a její obliba u kupujících.

Chceme se podílet na rozhodování o budoucnosti motoristů v České republice a v Evropské unii, na budoucnosti, která v rámci ochrany klimatu nemusí zcela bezpodmínečně vycházet z bateriové elektromobility.

Chceme otevřít i otázky budoucí energetické strategie našeho státu, které přímo i nepřímo souvisí s dopravou.Chceme, aby se naše země v tomto ohledu stala nezávislou a soběstačnou.

Naším snem je, aby každý občan České republiky měl dostupnou levnou energii, zajištěnou osobní dopravu, a tím i osobní svobody, které nám ještě zbyly.“


Články autora