Hlavní obsah

Náznak páteře u pánů Čižinského a Patočky?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: youtube.com

Jakub Patočka z Deníku Referendum, jenž také dostal peníze z oligarchického „Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky“

10. 11. 16:13

Bratři Čižinští z Prahy sobě a Jakub Patočka z Deníku Referendum hrají roli napůl tolerovaných „ohraničovatelů“ českého indoktrinačního aparátu. Nyní se můžou dostat do významného konfliktu se svými určujícími nadřízenými.

Článek

Není mi bohužel známo, zda už byla kárána českými strážci „slušnosti“ za to, že pravdivě popsala část pokrytectví českého indoktrinačního aparátu a propagandistů statu quo.

Narušení řádu a klidu

V několika (nikoli mnou upozaďovaných) článcích líčím, jak na stále probíhající události v souvislosti s Izraelem-Palestinou reaguje drtivá většina českého indoktrinačního aparátu i aspirující pomahači v nižších mocenských patrech.

Již jsem také popsal, že jsem byl příjemně překvapen, když jsem mezi řečníky na první demonstraci za zastavení izraelského masového zabíjení civilistů slyšel - byť s poněkud pateticky-sebestředným proslovem - Jakuba Patočku z Deníku Referendum. On už od té doby napsal normalizující článek o současném prezidentovi, jenž je vytvořen z podobných oligarchických peněz jako „Nadační fond nezávislé žurnalistiky“, který něco přihodil i Patočkovi a spol. Ale lze doložit českou „kontroverzi“, kterou Patočka vyvolal, a za to je třeba poděkovat.

Nyní udělal vybočující krok z české „slušnosti“ i jiný rytíř smutné postavy, trošku méně „integrovaný“ bratr Jana Čižinského z Prahy sobě, Pavel. Zde máte jeho příspěvek ze sociálních sítí s postojem k „vojenské operaci“ Izraele a českému postoji k ní:

Foto: Pavel Čižinský

400734739_10223509343144036_9083007671224120259_n

Jakže je to s těmi demokraty?

Rovněž se mi bohužel nepodařilo dohledat, zda byl pokárán svým „středovým“ bratrem.

Pakliže jste slyšeli o fantasmagorických vystoupeních ministryně obchodu se zbraněmi Černochové - a o snad ještě fantasmagoričtější následné bagatelizaci ze strany zástupců indoktrinačního aparátu! -, tak si dokážete představit, že takového Čižinského by možná chtěla soudit před vojenským soudem či něco podobného.

Přitom on řekl cosi, co zaznívá například i od zcela průměrných konformistů v americké a evropské politice. Jen ČR je tak oddaným spojencem Izraele - respektive jeho ultrapravicové politické reprezentace -, že zde i od údajných „kultivovaných intelektuálů“, jako má být pan Peňás z Echa24 oligarchů Ovčařího a Španěla, dostanou paušálně všichni účastníci demonstrací za Palestince nálepku „antisemitů“ (což je právě praxe izraelské ultrapravice).

V odkazovaném článku píši o tom, jak coby rytíř ještě trochu smutnější postavy nežli jeho bratr reprodukoval Jan Čižinský reklamní slogánky o tom, že s pravicovými stranami vlastnické třídy (jako je Spolu, STAN a Piráti) přicházejí k moci nějací opravdovější „demokraté“, nežli jsou Babiš či Okamura. A oni s ním potom kapitálně zametli a vymetli (i když jeho spolustraníci snad jako odškodné dostali pár míst v dozorčích radách).

Morálka netkví v krvi, ale v chování

Tlupový sadismus, či tlupová pokrytecká konformita. Vyberte si. Neboť v Česku máte co se moci i „občanské společnosti“ (té „správné“) týče téměř již jen tyto volby.

Patočka s Čižinským to drobně narušili a pište si, že se od českých pravicových politruků se zlou potážou. Teď ještě aby svou alternativnost vůči současné moci potvrdili a začali pro ni být doopravdy nebezpeční. Nejen v rámci českého pimprlového divadýlka pro poddané.

Mohou být nejen alternativou politickou, ale také mravní. Ono totiž hromadné hecování a tleskání pro Izrael, který za měsíc již pozabíjel přes deset tisíc civilistů, je dalším sestupem směrem k nechutnému pokryteckému sadismu, jemuž u nás někteří říkají „západní hodnoty“.

V mé politické linii nemají místo antisemité. Ale nemají zde místo ani zástupci židovských organizací a izraelské moci, kteří vyznávají tlupovou a nikoli univerzální morálku (za niž byl nejeden židovský intelektuál v minulosti terčem nenávisti různých „slušných“ Evropanů).

Na čí straně stojíš?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz