Hlavní obsah
Cestování

Na titul nejvyšší hotel světa si brousí zuby několik kandidátů. Který je ten pravý?

Foto: Pixabay

Burj Khalifa je nejvyšší budovou světa, kde ale hledat nejvyšší hotel

Pokud zadáte do vyhledávače dotaz na nejvyšší hotel světa, zobrazí se vám několik odkazů, z nichž každý ukáže na jiný výsledek. Pojďme si v tom udělat pořádek.

Článek

Hotel není budova

Asi každý ví, že nejvyšší budovou světa je Burj Khalifa v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Její výška je 828 metrů a je v ní mimo jiné i hotel. To z něj však ani v nejmenším nečiní nejvyšší hotel světa. Armani Hotel, který se v této budově nachází, totiž zabírá 38. a 39. patro v budově, která má pater celkem 163.

Druhou možností je to, že na svůj dotaz dostanete odpověď v podobě seznamu nejvyšších budov, které jinou funkci než hotel nemají. Prvních šest nejvyšších hotelů, které zabírají celou budovu, se opět nachází v Dubaji. Nejznámější z nich je pravděpodobně Burj Al Arab, který je považován za vůbec nejluxusnější hotel světa. S výškou 321 metrů mu v tomto žebříčku patří páté místo.

V současné době je nejvyšší čistě hotelovou budovou v Dubaji i na celém světě hotel Gevora s výškou 356 metrů. V příštím roce by jej však měl předstihnout hotel Ciel Dubai Marina s výškou 374 metrů. Jedním z jeho nejvyšších lákadel bude jistě střešní bazén nad posledním, 82. patrem.

Zbývá nám ale identifikovat hotely, které sice nezabírají celý mrakodrap, ale skutečně se nachází v největší výšce.

Foto: Pixabay

Dubaj je plná výškových budov, hotely nevyjímaje

Skutečně nejvyšší hotely světa

Poměrně dlouhou dobu byl za nejvyšší hotel světa považován Ritz-Carlton v Hong Kongu, který se nachází ve 102. až 118. patře mrakodrapu International Commerce Centre v oblasti Kowloon. Jedná se o třináctou nejvyšší budovu světa a hotel je v jejích nejvyšších patrech. Kromě 312 pokojů s fenomenálním výhledem na město a přístav jsou zde také dvě Michelinské restaurace, bary, kavárna, bazén i lázně. Hotel má i svůj velký taneční sál.

Vzhledem k tomu, že hotel je skutečně ve špičce mrakodrapu, může se pyšnit tím, že se nachází ve výšce 454 metrů. Nakonec jedna zajímavost. Hotel má oficiálně 118 pater, ve skutečnosti jich je ale jenom 103. Důvod je ten, že z číslování bylo vynecháno každé patro končící čtyři, neboť ta zní v mandarinské čínštině podobně jako slovo smrt. Je to něco podobného jako když hotely na západě z pověrčivosti vynechávají třinácté patro.

Foto: Pixabay

Hong Kong se donedávna pyšnil hotelem v největší výšce vůbec

Titulem nejvyššího hotelu světa se ale nyní může pyšnit hotel nacházející se ve 26 nejvyšších patrech mrakodrapu Shanghai Tower v Číně. Ta je se svými 632 metry třetí nejvyšší budovou světa po zmíněné Burj Khalifě a novém mrakodrapu Merdeka 118 v malajském Kuala Lumpuru. Ani v tomto hotelu nechybí bazén, lázně, bary, či špičkové restaurace. Pokud byste se ale chtěli ubytovat v jeho nejlepším apartmánu, zadarmo by to nebylo. Za noc byste zaplatili asi čtvrt milionu korun.

https://www.forbestravelguide.com/hotels/hong-kong-china/the-ritz-carlton-hong-kong

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz