Článek
Praha byla zajímavá v každém období. Opět se mi povedlo zdigitalizovat několik negativů, které jsem získal po smrti svého dědy Jaromíra Průši. Jde vlastně o pokračování předešlé procházky Prahou v 60. letech.
Tentokrát jde většinou o snímky ze samotného centra města. A tak se můžete podívat na to, jak vypadalo Stavovské divadlo, nebo jaké to bylo, když na Václavském náměstí jezdily tramvaje a také turisté ze západního Německa. Jedna fotka zachytila odpočívající turisty ve Františkánské zahradě.
Dále je zde dvojice snímků pořízených z obchodního domu Perla, tedy z budovy paláce ARA, který sídlí na roku ulic Perlová a 28. října naproti paláci Adria. Pokračujeme trojicí snímků z balkonu Chodské ulice, kde děda bydlel. Dva snímky ukazují Slezskou ulici, přičemž na tom nejzajímavějším je vidět projíždějící trolejbus, jeden protilehlé domy. Celou sérii doplňují poměrně běžné fotografie z Pražského hradu.
Jedinou neznámou je snímek dvou zřejmě stopařů na místě, které by možná mohlo být na Smíchově, ale možná někde úplně jinde. Pokud to místo někdo dokážete určit, budu rád za doplňující komentář.
A na závěr jen zopakuji, že se negativů po dědovi zachovaly dvě velké bedny a já zatím úplně nevím, co všechno v nich najdu. Ale už to byly třeba fotky z osvobození v roce 1945, řada snímků z táborů Jaroslava Foglara (tady a tady), obrázky z Loun (tady a tady), odkud pocházela dědova rodina nebo poměrně unikátní snímky z tábora organizace YMCA v Hvězdově u Mimoně.
V každém případě se brzy můžete těšit na další pokračování článků se snímky amatérského fotografa Jaromíra Průši. Sám jsem zvědav, co příště objevím.