Hlavní obsah
Seberozvoj

Na vlně svého života s vnitřním klidem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Iva Vosolová

Lepší na vlně než proti ní

13. 2. 16:33

Objevte svůj vnitřní klid v sobě. Proč je dobré ho praktikovat? Jen tak totiž můžete plynout lehce na vlně svého života, unášet se jím, namísto vysilujícího boje s vlnobitím, kterému se bráníte.

Článek

Naše životy jsou neustále v pohybu, nadnášeny vlnou, která je prouděním všeho, co nás obklopuje, celého našeho vesmíru. Jak vlna stoupá a klesá, jsme unášeni kupředu, přes nejvyšší a nejnižší body našeho života. Vesmír nás může občas zanést na místo v životě, kde být ale vůbec nechceme. Jakkoli může být lákavé bojovat proti směru a velikosti této vlny, která nás pohání, jízda na vlně nám ve finále náš život usnadňuje.

Když na své vlně jedete, váš život se vyvíjí přirozeně a s minimálním úsilím. Není to ale pasivní zážitek. Je to aktivní proces, který vyžaduje, abyste byli pozorní, soustředění a bdělí. Musíte se naučit procvičovat svůj vnitřní klid, abyste mohli proudit s vlnou, a přestali se vlnám, se kterými se na cestě střetáváte, bránit.

Protože život je dynamický a neustále se mění, je pravděpodobné, že když se snažíme zastavit vlnu nebo vzdorovat jejímu směru, je pravděpodobné, že nás její tíha strhne, můžeme se začít i topit. Pokud se pokusíte pohybovat proti vlně, můžete mít navíc pocit, že jste v ní uvězněni a nemáte žádnou kontrolu nad svým osudem. Když při jízdě na vlně dosáhnete toho nejnižšího bodu a zjistíte, že se vaše nohy dotýkají dna, nezapomeňte vydržet, zůstat stát, abyste mohli skočit vpřed spolu s vlnou, až se příště zvedne. Pokoušet se bránit proudění života je ztrátová a nákladná záležitost, protože plýtváte energií.

Jízda na vlně vám totiž umožňuje postupovat vpřed, aniž byste vynaložili příliš mnoho vlastního úsilí. Jak jste unášeni, vaše hlava může „zůstat nad vodou“, kamkoli vás vaše vlna zavede. Může být obtížné důvěřovat vesmíru a vzdát se nutkání bojovat s proudem života. jízda na vlně vás ale vždy zavede tam, kam potřebujete, kam se máte dostat. Důvěřujte tomu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz