Hlavní obsah
Lidé a společnost

Nejhloupější lidé, jaké jsem kdy poznala, měli vysokou školu a tituly

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Ilustrační obrázek. Případ popsaný ve článku uživatele Myself mě donutil k přemýšlení nad tím, zda jsou lidé na vysokých postech opravdu inteligentní.

1. 11. 19:58

Zjistila jsem, že inteligence se nedá měřit tituly nebo roky studia na vysoké škole. Ti nejhloupější lidé, jaké jsem kdy poznala, byli totiž zásadně ti, kteří měli před jménem několik znaků navíc.

Článek

Ach, ty vtipy o policistech

Myslím si, že policistům chybí jedna zásadní věc, a tou je selský rozum, což byl také zádrhel v případě popsaném uživatelem Myself, která podala stížnost na jednání policejního orgánu státnímu zastupitelství, jehož zástupce uznal, že policie opravdu pochybila.

Selský rozum od přírody u vysokoškoláka nehledejte

Všimla jsem si, že nejen policistům, nýbrž také lidem chlubící se vysokoškolskými tituly chybí jedna důležitá věc, kterou selský rozum jednoznačně je. Ten získáváme na základě životních zkušeností, ale také dětství, konfliktů nebo názorů, které okolo sebe slýcháváme.

Nevím, proč vysokoškoláci a nejčastěji také policisté selský rozum postrádají. Je to snad tím, že žili dlouho uzavřeni ve školách a společnost lidí v jejich blízkosti se omezila pouze na spolužáky nebo učitele?

Vyjmenují latinsky všechny orgány v těle

Vysokoškolští studenti perfektně ovládají latinu, avšak jazykem lásky mnohdy mluvit nedokážou. Ideální partnery bychom v doktorech jen těžko hledali a mezi právníky nebudeme mít nejlepší přátele na život a na smrt, protože každý člověk je uplatitelný a znalci zákonů jsou toho jasným důkazem.

A jakmile se vám jednou stane, že policista nepomůže s problémem, který řešíte, protože mu chybí selský rozum a empatická mysl, je vymalováno. Tu-du-du-dum…

Stačí mi napočítat do pěti

Zjistila jsem také to, že mi stačí mít kolem sebe celkem pět lidi, kteří umí napočítat do pěti a v hlavě to mají srovnané - mezi ně samozřejmě patřím také já.

Nejinteligentnější lidé, jaké jsem kdy v životě poznala, měli stěží dodělanou střední školu a naopak nejhloupější lidé, jaké jsem kdy v životě poznala, byli Mgr. a Bc. Jak zvláštní to svět!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz