Hlavní obsah
Zdraví

Léčba zvířetem, proč ne aneb zvíře nejlepší přítel člověka, a to doslova

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martina jarolimkova

Pes nebo kočka- terapie zaručena.

20. 9. 12:55

Co zvíře, to terapie a jak to máte vy? Dává vám pocit vaše zvíře, že s ním prožíváte terapii?

Článek

Miciterapie, hafterapie, nemoterapie, atd. To jsou super názvy terapií se zvířaty. Já mám doma psa-hafterapie. Mám doma i kočku-miciterapie a nakonec i rybičky-nemoterapie.

To nejsou názvy opravdových terapii, správnost je felinoterapie-kočky a využívá se převážně v domovech pro seniory. Koček se lidi moc nebojí. Kočky vrní na frekvenci, která podporuje hojení a zotavení ran.

Canisterapie - pes:

Pro svou komplexnost je canisterapie využívána u dětí, dospělých i seniorů, u osob s postižením a u osob sociálně vyloučených. Pes už je větší a kdo se psů bojí nemá význam je nutit.

Garra rufa - terapie ryb:

Spočívá v tom, že vám oždibují nohy rybičky a tím máte zážitkovou pedikúru nebo jen masáž. Nikdy jsem na tom nebyla, ale v USA už tuto metodu zakazují. U nás je zatím pořád v kurzu.

Hipoterapie - kůň:

Tato terapie je velmi prospěšná hlavně u dětí, která přímo ovlivní motorické chování klienta aktivací všech úrovní centrální nervové soustavy. Výsledkem je facilitace reparačních procesů na úrovni neurolofyziologické a psychomotorické.

Nakonec terapií je nespočet ještě tu máme terapií s delfíny, králíky no vlastně se vším živým.

V současných domácnostech zvířecích mazlíčků neustále přibývá. Živé zvíře je totiž často nejspolehlivějším a ke smůle osamělých lidí někdy i jediným přítelem. Nahrazuje pošramocené rodinné a jiné vztahy, u citově chladných jedinců posiluje schopnost projevit city.

Závěrem bych řekla: pořiďte si zvířátko, jak popisuje paní Anna je to super se pomazlit, spát s nimi a někdy vás i překvapí, protože zvíře ví co mu chcete. Zvíře ví, co má dělat a je to nejlepší přítel člověka. Co mu řeknete, nikomu neřekne, když na něj křičíte neurazí se, ale po chvíli přijde. A oči zvířat, to jsou oči co odměkčí i ledové srdce.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz