Článek
Miciterapie, hafterapie, nemoterapie, atd. To jsou super názvy terapií se zvířaty. Já mám doma psa-hafterapie. Mám doma i kočku-miciterapie a nakonec i rybičky-nemoterapie.
To nejsou názvy opravdových terapii, správnost je felinoterapie-kočky a využívá se převážně v domovech pro seniory. Koček se lidi moc nebojí. Kočky vrní na frekvenci, která podporuje hojení a zotavení ran.
Canisterapie - pes:
Pro svou komplexnost je canisterapie využívána u dětí, dospělých i seniorů, u osob s postižením a u osob sociálně vyloučených. Pes už je větší a kdo se psů bojí nemá význam je nutit.
Garra rufa - terapie ryb:
Spočívá v tom, že vám oždibují nohy rybičky a tím máte zážitkovou pedikúru nebo jen masáž. Nikdy jsem na tom nebyla, ale v USA už tuto metodu zakazují. U nás je zatím pořád v kurzu.
Hipoterapie - kůň:
Tato terapie je velmi prospěšná hlavně u dětí, která přímo ovlivní motorické chování klienta aktivací všech úrovní centrální nervové soustavy. Výsledkem je facilitace reparačních procesů na úrovni neurolofyziologické a psychomotorické.
Nakonec terapií je nespočet ještě tu máme terapií s delfíny, králíky no vlastně se vším živým.
V současných domácnostech zvířecích mazlíčků neustále přibývá. Živé zvíře je totiž často nejspolehlivějším a ke smůle osamělých lidí někdy i jediným přítelem. Nahrazuje pošramocené rodinné a jiné vztahy, u citově chladných jedinců posiluje schopnost projevit city.
Závěrem bych řekla: pořiďte si zvířátko, jak popisuje paní Anna je to super se pomazlit, spát s nimi a někdy vás i překvapí, protože zvíře ví co mu chcete. Zvíře ví, co má dělat a je to nejlepší přítel člověka. Co mu řeknete, nikomu neřekne, když na něj křičíte neurazí se, ale po chvíli přijde. A oči zvířat, to jsou oči co odměkčí i ledové srdce.