Hlavní obsah

Nevěra tu byla vždy, a bude. Lepší však flirt

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

20. 9. 22:26

Nevěra není nic špatného pokud si to všichni vysvětlí. A nebo nemusí být hned nevěra, stačí přeci flirt

Článek

Je to asi tak, že při ohlédnutí zpět do dob králů, mohla nebo spíše musela být žena ráda za provdání za krále. Král měl svoji královnu, ale taky mnoho milenek. Král s královnou spolu sex měli do té doby, než královna otěhotněla. Dřív těhotenství bylo velmi chráněno a proto král v této době nemohl navštěvovat královnino lože. Proto se o něj staraly služebné a milenky.

Muž byl vždy lovec a žena byla kořist. Většinou a někde to platí stále, když žena podvede svého manžela, je ukamenována, nebo má jiné tresty, co končí většinou smrtí. Muž už tak hrozně nedopadne. Přeci jen to moc nechápu. Když muž má mnoho žen, je to lamač srdcí, donchuan nebo borec. Ženu, když má více partnerů, nazývají ošklivě.

Každopádně v dnešní době je nevěra většinou součástí skoro každého vztahu. Někdy se říká, že dobře provedená nevěra je kořením života a upevnění současného vztahu. A taky existují vztahy, kde jeden z páru „dovolí“ tomu druhému mít známost. Někdy a to je teď trend mít vztah ve třech- bigamie jako forma polygamie.

Víte, z mého pohledu, když to ve vztahu vře (tomu rozumím, je dost těžké si představit 70 let s jedním člověkem), protože jeden má moc práce, druhý se stará o děti. Jste frustrovaní, občas to v sexu nejde, máte myšlenky na zítřejší schůzi, neuvolníte se a pak je partner naštvaný.

Je dost zvláštní, že když přijde někdo nový a líbí se vám, dokážete tyto věci potlačit. Odložíte práci, na schůzi nemyslíte ono to nějak dopadne. Děti se o sebe postarají a nebo je pohlídá babička. Najednou jde vše. Je to tím, že my jsme předurčeni k tomu, aby muž byl lovec a žena kořist. Někdy to pomůže i v psychice člověka, který už svůj život tak nějak pověsil na hřebík má přece vše. Práci, děti, manželku, dům, auto a psa. A je fuk přeci, že se ženou spí jednou za čtrnáct dní, ve středu, po tmě a hlavně rychle. Děti už jsou více s kamarády. A v práci se už deset let nestalo nic, co by stálo za řeč. No to je nuda. A teď přijde do práce nová kolegyně asi sama, bez závazku, s milou povahou. A on se jí líbí a začne mu to dávat najevo. A on? No splaší se mu hormony a začne se do práce těšit. Nevadí mu sex jednou za čtrnáct dní a možná že na tu kolegyni myslí i při tom. A takhle to je dokud se tak nestane. Ono zakázané ovoce nejvíce chutná. A jak to mám já? Já jen flirt a proč ne. Je to jen flirt. Mě to dodá sebevědomí a mám pocit vzrušení a chuti do stereotypního života. Nedopustím nic víc, ani nechci. Svůj vztah mám a stačí mi. Flirtem nemůžu nikomu ublížit. Ba naopak člověk alespoň ví, že nemusí být hromádkou neštěstí a sedět někde v koutě.

Závěrem bych řekla, že někdy nevěra je kořením, někdy řešením a někdy stačí jen flirt a to není nevěra a dokáže zachránit psychické zdraví člověka.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz