Článek
Bard má jméno podle postavy lidového umělce, který interpretuje především epické, historické a jiné básně a zpěvy. Projev je výrazně dotvářen umělcem a jeho způsobem interpretace. Tato definice zcela vystihuje Bardovy odpovědi na následující otázky. Zeptal jsem se na zdánlivě nemožné situace nebo neexistující výrazy. Pojďme se společně podívat, jak Bard reagoval. Jistě se pobavíte stejně jako já.
Špuntkvaně
Jako děti jsme si dělali legraci z ostatních otázkou, jestli doma mají špuntkvaně (špunt k vaně). Nikdo samozřejmě nevěděl, dokud jsem mu slovní spojení pomalu nezopakoval. Bard si ale s odpovědí poradil brilantně. Prý je nedílnou součástí kvašení.
Kliky na botách
zajímavá byla i odpověď na otázku, proč jsou na botách kliky.
Velryby s nohami
Velmi kreativně se Bard projevil při odpovědi na otázku kolik by mohlo vážit velrybí stehno. Ne jen že přidal nohy velrybám, ale také delfínům a dalším mořským tvorům.
Nahrbskoč
V lese na Hájích u Aše má podle pověsti žít Nahrbskoč. To je pohádková bytost, která zlým lidem skočí na hrb a způsobuje jim bolesti zad. Bard si vymyslel svou vlastní definici.
Anketa
Pišibojík
Na základní škole při hodině dějepisu jeden z mých spolužáků zkomolil slovní spojení „pěší bojovník“ a vznikl „pišibojík“. Bard ne jen, že z něj udělal Hurvínkova kamaráda, ale navíc si ještě vymyslel knihu od Josefa Lady, ve které se tyto postavy objeví.
Pro pobavení je Bard celkem povedený nástroj. Jako pomoc při vyhledávání informací příliš užitečný není. Zkuste se sami Barda zeptat na něco, co vás zajímá. Jistě budete překvapení, jak kreativní dokáže být.
Zdroj:
https://bard.google.com/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bard