Článek
Rozverné, veselé a k popukání. Tak některé řidičky a zřejmě i také řidiči vidí tuto ozdobu. Ano, ono to ve skutečnosti takové je, když vám jsou třeba tři roky.
Využití samolepek v praxi jako pozitivum i negativum
Jestli chcete znát praktické využití samolepek dětí s jejich jmény na autě, tak tady je. Objevilo se ve vlákně na Redditu v diskuzi na toto téma. Jeden uživatel má o jejich smyslu jasno: „Nakládáš nákup, zabouchneš kufr, vidíš samolepku. No jo, Kubík. A mažeš ho vyzvednout do dětskýho koutku.“ A nebo jinam. Záleží na okolnostech.
Jiní diskutující už to tak prakticky nevidí. Podle nich může jména dětí zneužít třeba únosce k tomu, aby jej nalákal ve chvíli, kdy nebude rodič poblíž. Pokud někdo dítě oslovuje jménem a odkazuje se třeba na rodiče, že jej posílají, dítě ho může poslechnout. Portál Autoživě dokonce v souvislosti s možným únosem doporučuje tyto samolepky strhnout.
Jsem rodič, kdo je víc?
O přítomnosti dětí v autě může informovat decentní samolepka jednoduše nazvaná „dítě v autě“. Samolepky veselých obličejů se jmény mají jiný význam. Také informují, ale poměrně jiným způsobem. Tady jde spíše o chlubení. „To jsem ale dětem vybral(a) hezká jména“, nebo „Pozor mám děti, proto jedu, jak jedu“ a nebo dokonce „Moje reprodukční orgány zafungovaly“.
Láska k fontu Comic Sans
Legendární a mnohdy nenáviděný font Comic Sans na těchto samolepkách dominuje. Původně písmo pro dětské komiksy se jeden čas rozmohlo natolik, že bylo používáno i na zcela nepatřičných místech, třeba v jídelních lístcích. Dnes už se tolik nevyskytuje, ale na autech jej pořád můžeme vídat. Nevědomá láska k tomuto fontu se může projevit všelijak, třeba „legrační“ samolepkou.
„Až jednou budeš rodič, pochopíš“
Klasická obhajoba samolepek těmi, kteří je na automobilech mají, ale pardon, nepochopil jsem ani jako rodič. A jak vy, pochopili jste?