Hlavní obsah
Sport

O2 aréně koně sluší

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Petr Vrzáček

Stupně vítězů na letošním Prague Playoffs. Z vítězství se radují němečtí Riesenbeck International.

20. 11. 9:16

Od 16. do 19. listopadu v O2 aréně v Praze probíhalo Prague Playoffs 2023. Vítězství v Global Champions League, vrcholu soutěže, si odvezli Riesenbeck International.

Článek

Jestliže říjnovou akcí světových parametrů pořádanou v Praze byl bezpochyby Signal Festival, pak mezi listopadové kandidáty na stejné ocenění patří včera skončený Prague Playoffs 2023. Ten do Prahy zavítal popáté v řadě a přiznejme si upřímně, že by se tak nikdy nestalo, kdyby se za jeho uspořádání nepostavila rodina Kellnerových. Tento svátek elegance a souznění člověka a koně za čtyři dny do Vysočan přilákal téměř 40 000 diváků. Nabídl jim festival lidské kreativity, špičkové sportovní výkony, precizní show a skvělou diváckou atmosféru.

Do nedělního finále v Global Champions League se k radosti domácích probojovali Prague Lions, za které v tomto roce vedle Anny Kellnerové soutěžili Niels Bruynseels, Fernando M. Sommer a Pieter Devos. Lvi, jako šestý tým z kvalifikace, začínali první finálové kolo. V něm nasbírali za 4 chyby 16 trestných bodů, což je před druhým kolem zařadilo na 5. místo. Pod sebou nechali tým Madrid in Motion. Ve druhém kole, hlavně díky bezchybným jízdám Bruynseelse a Devose, dokázali přeskočit ještě Piráty ze St. Tropez. Na lepší umístění jejich výkon nestačil. O dvě chyby méně udělali Panteři z Paříže. O dramatickou zápletku se pak postarali celkově druzí Valkenswaard United, kteří v šesti jízdách chybovali jen dvakrát, jednou v prvním a jednou v druhém kole. V pořadí druhý jezdec Riesenbeck International, Christian Kukuk, udělal v druhém kole druhou chybu, čímž vytvořil obrovský psychický tlak na posledního člena týmu, kterým byl Philipp Weishaupt jedoucí na devítiletém koni Zineday. Oba dva tento tlak ustáli, když nechybovali a projeli trať dostatečně rychle, aby o 3 sekundy za sebou nechali druhý tým Valkenswaard United. Vyhrát v Praze tak znamenalo udělat v šesti jízdách maximálně dvě chyby.

Emoce jak v parkuru, tak na tribunách byly enormní. Philipp cválaje na Zinedayovi sundal z hlavy svou černou jezdeckou helmu a vyhodil ji do vzduchu. Tribuny jeho výkon odměnily dlouhotrvajícím potleskem, řada diváků vyskočila ze sedadel a nadšeně páru aplaudovala. Pak vše již spělo k slavnostnímu vyhlášení výsledků. Uklízecí četa velmi rychle vyčistila parkurovou plochu, maskoti mezitím bavili publikum a slova se ujal skvěle moderující Libor Bouček. První tři týmy si převzaly svá ocenění. Aplausu a ocenění se dostalo i koním. Prague Playoffs 2023 dospělo do svého konce. Určitě se na ně bude vzpomínat v superlativech.

Praha dokázala, že jí akce tohoto typu sluší. Umí pro ně vytvořit potřebné zázemí a dokáže je uspořádat na vysoké profesionální úrovni. Zvládá do ochozů přilákat publikum různého věku, ale i různého sociálního postavení a i díky tomu v hale vytvořit velice přátelskou a bezprostřední atmosféru. Kdo si do včerejšího dne myslel, že je parkur snobskou zálibou, mohl se na vlastní oči přesvědčit, že tomu rak není. Věřme, že ten, kdo tuto možnost propásnul, dostane příležitost svou chybu napravit v příštích letech!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz