Hlavní obsah
Umění a zábava

Avdijivka: Rusové, kopeček, vlajka a padlí vojáci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
27. 10. 12:30

Malá Avdijivka je v hledáčku ruské armády. Očekávali snadný úspěch, ale narazili na odhodlanou ukrajinskou obranu, ztratili tisíce vojáků a desítky tanků. A ruskou vlajku. Zlehčení vážného tématu.

Článek

Avdijivka

Vítejte v Avdijivce! Všichni známe Avdijivku, že? Ne? No, Avdijivka je, upřímně řečeno, jen malý flek na velké Ukrajinské mapě, velikosti asi jako náš Bruntál. V posledních dvou týdnech je to ale místo, kde Putinovy vojenské hordy zažívají svůj nejnovější výpad a toto malé ukrajinské město se dostalo do popředí zájmu. Proč? No vypadá to tam asi tak, jako kdyby se Ruští vojáci pokusili dobýt Mount Everest v žabkách. Padají tam jeden za druhým a nemůžu si pomoct než se sama sebe ptát: „Proč, kluci, proč?“

Ztráty vojáků

Představte si to takhle: Máte obrovskou armádu, plány na obsazení malého města, které máte z velké části již obklíčené a ve vzduchu je očekávání snadného vítězství. No, ruská armáda přišla, viděla… A už přišla o pár tisíců vojáků.

Ztráty tanků

Ačkoli se ruský vojenský stroj snažil obklíčit město, ukrajinská obrana byla pevnější než babiččin poctivý boršč.

Výsledkem také je, že některé dny Rusové ztratili téměř 50 tanků. Ano, čtete správně. Pa-de-sát tanků. V jediném dni. Jen u Avdijivky. Drahý, co?

Vyvrcholení s vlajkou

A teď k vrcholu dnešní epizody. A když už si mysleli, že dosáhli nějakého pokroku, Ukrajinský dron sestřelil ruskou vlajku, která byla hrdě vyvěšena na kopečku z odpadků! Pokud hledáte nejlepší moment měsíce, tak to je ten pravý. Je to trochu jako dětská hra „Bitva o vlajku“, jen s explozí, ponížením a live streamem.

Pokud byste měli pocit, že po dvaceti měsících války bude Rusko moudřejší, mýlili byste se. Rusové zaznamenali až 90% nárůst ztrát.

Závěrem

Vypadá to, že se rusko-ukrajinský konflikt stává skutečným bojištěm špatných ruských rozhodnutí.

Nakonec je třeba si uvědomit, že i když si z toho občas děláme legraci, válka na Ukrajině je vážná věc. Ale někdy je třeba najít humor v temných časech, abychom si zachovali své duševní zdraví.

zdroj: autorský text, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-rusove-mohutne-tlaci-u-avdijivky-a-prichazeji-o-cennou-techniku-238694

https://www.businessinsider.com/russian-troops-avdiivka-taking-heavy-losses-threaten-pocket-ukrainian-troops-2023-10?amp

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz