Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Jsem rodačka z Prahy a od dětství žiji v sociální bublině nadprůměrně vydělávajících, uvědomuji si, že to trochu zkresluje můj pohled na českou společnost. Jsem matka dvou malých dětí a milovnice všeho malého a chlupatého - od koček a křečků po různá stvoření skrývající se v lesích - nacházím radost ve světě přírody.

S dvěma vysokoškolskými diplomy uloženými v knihovně a dvěma profesními kvalifikacemi visícími na zdi (vzdělání v oboru žurnalistiky to rozhodně není, to jen pro pořádek) jsem se jednoho dne rozhodla vrhnout do psaní zde na platformě Seznam Medium – zde může psát velmi snadno každý. Chtěla jsem zjistit, jestli dokážu napsat něco, co by lidi nejen zaujalo k přečtení, ale co by je také přimělo k zamyšlení. Také mě ale zajímalo, „co se tu čte“. A ano, psaní je pro mne teď i únikem od špinavých plenek, rýmiček a nikdy nekončícího uklízení.

Chci psát o širší škále témat, a to vážně i méně vážně. Moje články pojednávají o statistických datech (která se ale snažím podat v souvislostech a tak, aby čtenáře aspoň trochu zaujala), podvodech, etice, fascinujícím světě přírody i každodenním životě. Občas sdílím i své osobní zážitky ze života v Praze a nejvíce osobní budou asi články o rodině mého španělského manžela. Asi jako každého mne inspirují i témata z aktuálního dění.

Pokud vás zajímá svět viděný očima někoho, kdo se snaží o analytický, budu ráda, když mne budete jako autora sledovat a budete moje články na této platformě číst.

Moje nejčtenější články jsou tyto: