Článek
Peruánský deník La Republica ve svém článku (celý článek zde) srovnává úroveň univerzit v Latinské Americe.
Článek vychází z žebříčku sestaveného společností QS Quacquarelli Symonds, ve kterém prezentuje nejlepší školy pro rok 2025. Společnost hodnotila zejména pověst univerzity, poměr profesorů a studentů, objem výzkumu na fakultách, úroveň zaměstnanosti a také názory více než 240 000 akademiků a odborníku. Jako nejlepší na světě vyhodnotila společnost již po třinácté v řadě americký Massachusetts Institute of Technology (MIT).
Ze zemí Latinské Ameriky si nejlépe vedli Universidad de Buenos Aires – Argentina (na 71. místě), Universidade de Sao Paulo – Brazílie (92.), Pontificia Universidad Catolica de Chile (93.), Universidad Nacional Autónoma de Mexico (94.) a Universidad de Chile (139.).
Jak upozorňuje článek Universidad de Buenos Aires se letos vrátila na první místo v rámci Latinské Ameriky, kdy si oproti loňsku polepšila o 24 pozic. Se svým skóre 67,6 překonala celou řadu slavných institucí jako je například Univerzita v Osace nebo Univerzita v Curychu.
Univerzita byla založena v roce 1821 a za svou existenci vychovala 4 nositele Nobelovy ceny a několik prezidentů. Studoval zde i marxistický revolucionář Che Guevara. V současnosti zde studuje více než 300 000 studentů.
Pro srovnání z českých univerzit se v žebříčku nejlépe umístila Karlova Univerzita a to na 246. místě. Lépe si vedlo hned 9 univerzit z Latinské Ameriky. Lepší univerzity, než u nás tedy najdeme v Argentině, Brazílii, Chile, Mexiku a Kolumbii.