Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Lenka Průšová je formulátorka kosmetiky a hodnotitelka její bezpečnosti s působností v 27 zemích Evropské unie. Její krémy, séra nebo tonika najdete v lahvičkách globálních značek, luxusních brandů i módních tvůrců. Kosmetiku na míru si od ní nechávají míchat celebrity, arabští šejkové i vystresované mámy miminek s atopickým ekzémem.

Lenka Průšová je vzděláním chemik, takže tvrzení „stoprocentně bez chemie“ považuje za stejně chytré jako „stoprocentně bez gravitace“. Svým zákazníkům nabízí to nejlepší, co umí, a ráda by žila ve světě, kde lidé dělají - a říkají - to, čemu trochu rozumějí. Protože ví, že takový svět nikdy nebude existovat, snaží se v sobě spoutat ničivou sílu tisíce sluncí a ve volném čase mýtí kosmetický šlendrián a pavědecký blábol.

Seriál Etika a kosmetika nemá za cíl nikomu rozmlouvat domácí výrobu krémů z olivového oleje s rozkvedlaným vajíčkem. Koníčky jsou důležité! Ovšem kosmetický průmysl má v Česku objem 22 miliard korun. Nebylo by krásné, kdyby alespoň část z těch peněz nevyletěla komínem za šlendrián – díky blábolu?

Lenka Průšová je spoluzakladatelkou a ředitelkou kosmetické značky CANNEFF. Sledovat ji můžete třeba na Instagramu.