Článek
Již od mala ráda zpívala, chodila do Kühnova dětského sboru, později na sólový zpěv. Nenechala se odradit radami své matky, která jí showbusiness vymlouvala. V pouhých 8 letech uspěla v konkurzu na muzikál Bídníci. Na jevišti se cítila jako ryba ve vodě. „Věřila jsem si a byla jsem úplně v klidu, do všeho jsem šla naplno a beze strachu. Tenkrát jsem si ještě myslela, že jsem nejlepší,“ vzpomínala na své dětské sebevědomí v jednom rozhovoru.
Velký zlom nastal, když ji ve 14 letech angažoval rodinný přítel producent František Janeček do hlavní role muzikálu Ples upírů.Partnerem jí byl o téměř 30 let starší Marian Vojtko. Za roli Sáry v tomto muzikálu byla v roce 2017 nominována na Cenu Thálie. Její obsazení muzikálu přineslo obrovskou publicitu. Mnoho lidí se přišlo na muzikál podívat ze zvědavosti, zda na to ta mladá dcera známého otce opravdu má. Natálie si byla dobře vědoma, že je vnímána jako protekční dítko, tudíž se snažila na sobě maximálně pracovat, aby ostatním dokázala, že má talent.
Naplňuje ji, když diváci tleskají a dávají najevo, že se jim představení líbilo. „Cítím v tu chvíli takovou euforii, že se to nedá popsat. Tohle na divadle absolutně miluju.“ Současně přiznává, že to bývá taky někdy pěkná dřina a že bývá přehnaně sebekritická. Nahrává si každou zkoušku, představení, následně si to pouští a přemýšlí, co vylepšit.
Anketa
Její píle a talent jí přináší ovoce. Patří mezi nejobsazovanější muzikálové herečky a zpěvačky.Kromě hudby si zahrála v několika seriálech (Přístav, Poldové a nemluvně, Modrý kód, Slunečná), ale i ve filmech (např. Pepa, Superžena, Společně sami). Už nějakou dobu také pracuje na své sólové kariéře. Ráda by se prosadila jako zpěvačka pop music. Nazpívala například píseň Zastavíme čas, která je věnována jejímu zesnulému otci Stanislavu Grossovi. S jeho smrtí se stále vyrovnává. „Bylo mi v té době nějakých dvanáct a ještě jsem si to tolik neuvědomovala. Jeho odchod jsme braly tak, že odešel tam nahoru, kde je mu dobře a kde se jednou všichni setkáme.“ Po jeho smrti se upnula na svou mámu, která své dcery vedla k víře v Boha.„Táta předtím věřící nebyl, ale pak si přečetl Bibli a začal se o to víc zajímat. On byl takový, že si musel napřed všechno „prolustrovat“, aby se pro to zodpovědně rozhodl. Když onemocněl, měl kamaráda, který mu v tom taky hodně pomohl. Táta pak začal víru víc praktikovat, byla pro něj na konci života důležitá.“
Její otec, Stanislav Gross, bývalý premiér, zemřel v pouhých 45 letech na amyotrofickou laterální sklerózu. Svého času byl označován za „korunního prince“ Miloše Zemana. Dařilo se mu poměrně rychle stoupat v politické struktuře. Zároveň stihl ještě studovat. Na plzeňské právnické fakultě získal titul JUDr., avšak existují názory, že nevystudoval zcela regulérně. V době, kdy byl ministrem vnitra ČR, byl obviňován, že se na ministerstvu obklopuje bývalými normalizačními vysoce postavenými policisty, že se vměšuje do privatizačních projektů nebo prosazuje své lidi do významných pozic v polostátních podnicích.
V roce 2004 se stal nejmladším premiérem v dějinách ČR. Odstoupil po aféře kolem nejasného zdroje financování jeho bytu na Barrandově. Jeho vysvětlení, že mu miliony půjčil strýček, neobstálo. V tomto období navíc média zjistila, že firma vlastněná jeho ženou koupila dům za 5,9 milionu Kč. Tehdy za úvěr, jež sloužil na pořízení domu, ručila rodinná známá, kontroverzní podnikatelka Libuše Barková, provozovatelka nevěstince, která byla podezřelá z pojistných podvodů.
V roce 2005 odešel úplně z politiky a dal se na víru. „Po odchodu z politiky jsem zažil několik úžasných věcí, v osobním životě jsem měl možnost si hodně narovnat vztahy doma a v duchovním životě jsem taky prošel nějakým vývojem, přijal jsem Krista. Žiju takovým daleko vnitřně svobodnějším životem,“ uvedl Gross.
Jméno Stanislava Grosse je spojováno také s kmotrem Františkem Mrázkem, který byl 25. ledna 2006 zastřelen nájemným vrahem zrovna, když opouštěl svou kancelář v Praze. Vraždu se i přes velkou snahu policie nepodařilo nikdy objasnit. Kriminalistům byly totiž z nejvyšších míst házeny klacky pod nohy. Alespoň tak to v dokumentu České televize Polosvět veksláků popisovali bývalí vyšetřovatelé. O dva měsíce po smrti Mrázka došlo k vraždě podnikatele Jiřího Kubína. Podle investigativního novináře Jaroslava Kmenty tyto dvě vraždy spolu souvisely. „Měl jsem informace a mám je dodnes, že ta vražda souvisela s případem Františka Mrázka, protože je spojoval kompromitující materiál, který měl k dispozici právě Kubín, a to díky tomu, že se jim podařilo získat odposlech z bytu Stanislava Grosse, bývalého premiéra. To byl ten důvod, proč zemřel Mrázek i Kubín. Protože Mrázek měl k dispozici tu nahrávku a Kubín mu ji měl dodat,“ uvedl v dokumentu Polosvět novinář Kmenta.
Mrázek sháněl kompromitující materiál na vlivné lidi. Krátce před svou smrtí dal rozkaz složku zničit. Postaral se o to jeho bodyguard, bývalý elitní policista Pavel Šrytr. Ten také později nepřímo ukázal na Grosse, jako na někoho, kdo mohl mít zájem na Mrázkově smrti. „Měl zajímavý kompromitující materiály na jednoho hodně vlivného politika. Nechci na něj plivat, je mrtvej. Kdyby vyšlo najevo, co na něj měl, byla by to ukrutná dehonestace toho člověka, konec jakýchkoli politických ambicí. Ten člověk by se musel odstěhovat do Austrálie i s rodinou a přejmenovat se,“ zmínil Šrytr v podcastu Insider a dodal, že dotyčný politik zemřel na těžkou nemoc. Kvůli jeho rodině jej nechtěl přímo jmenovat. Nutno ale dodat, že na Mrázkově smrti mělo nejspíš zájem povícero lidí.
V roce 2007, se dostaly na veřejnost informace, že Gross zbohatl nákupem a výhodným prodejem akcií firmy Moravia Energo. Obchod dokonce vyšetřoval Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality. Na této transakci vydělal několik desítek milionů. Vše ale prý bylo legální.
Na začátku roku 2008 si manželka Grosse pořídila luxusní apartmán na Floridě. Shodou okolností kousek od nemovitosti producenta Františka Janečka, který se stal kmotrem jejich dcery Natálie a později jejím zaměstnavatelem. Janeček je jejich letitým rodinným přítelem. Pravidelně se navštěvují, což Janečkovi jednoho dne zachránilo život. Při jedné náhodné návštěvě Natálie dostal infarkt a ona mu zavolala pomoc.
Za zmínku jistě stojí i to, že v roce 2002 čelil Gross kritice, když jeho manželka Šárka Grossová sháněla pro Janečkovu agenturu GOJA sponzory. Těmi se staly např. Agrofert, Třinecké železárny, Mostecká uhelná. Šlo o firmy, které potřebovaly ministry přesvědčit, aby právě jim prodali státní podniky.
Když si člověk dá dohromady některé informace z minulosti otce Natálie Grossové, je pochopitelné, že očima veřejnosti bývá vnímána jako někdo, komu zejména na začátku její kariéry výrazně pomohly peníze a kontakty jejich rodičů.
V pořadu Superchat v rozhovoru s Veronikou Dočkalovou uvedla, že by svou rodinu neměnila. Za svého otce se nestydí. Dle jejich slov byl úžasný táta, který si s ní často hrál a vše řešil v klidu. Má na něj jen dobré vzpomínky.
Po otci podědila ambice, sílu jít si za svým. „Když lidé házeli tátovi klacky pod nohy, tak stejně šel dál.“ Ve svých vzpomínkách na něj si opakuje moudro, kterým ji motivoval: „Nenech si nikým ukrást své sny.“ A tím se snaží ve svém životě řídit. „Doteď si to pamatuji, mám to všude napsané a je to tak, jdu si za tím.“
Zdroje: