Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Jmenuji se Albert, Albert Žirovnický a téměř 18 let jsem strávil v místech, kam nikdo z vás vkročit nechce. V místech, kde se čas zastavil a čas je také to jediné, čeho tam je dostatek. To jakým způsobem ten čas (ne)využijete je jediná vaše volba. Já se ho rozhodl využít k poznávání našeho (ne)práva a (ne)spravedlnosti. Získal jsem tak přehled o chobotnici paragrafů a zákonů.

Léta jsem svých znalostí využíval k tomu, abych pomohl sobě a svým chábrům. Teď chci své zkušenosti a vědomosti sdílet s veřejností, neboť (ne)spravedlnost a (ne)právo je věcí veřejnou. Je jedno jestli jste justicí drcená matka samoživitelka, na kterou se snesli exekutorští supi kvůli vašemu ex, nebo táta od rodiny, kterému soud ze zlovůle znemožnil styk s dětmi, či snad podnikatel, kterému justice zničila dobře rozjetou firmu, protože se to někomu hodilo do krámu. A v neposlední řadě "kriminálník", který neví ani jak, ani za co, se vlastně ocitl za mříží. Všechny tyto případy mají společného jmenovatele. NESPRAVEDLNOST.

Nespravedlnost je jenom jedna, přátelé! Čím dříve si to uvědomíme, tím dříve jí začneme likvidovat. Pak možná jednou si budeme nejen nalhávat, že žijeme v právním státě.