Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Zdravím vás.

Říkají mi Jiřička Pískle Nestling a vedu spolek pro propuštěné vězně Basmani.cz. Na mém účtu vás chci seznamovat s realitou českého vězeňského systému, rozvíjet diskuze o jeho reformě a seznamovat vás s lidmi s trestnou minulostí. Proč? Protože recidivu v této zemi máme 70 % a náklady na vězeňství jsou 12 miliard každý rok. Protože vězni i přes fakt, že celý svůj nezřídka kdy dlouhý trest pracovali, ale stejně s kriminálu odchází zadlužení. Protože sehnat si bydlení a práci pro propuštěné vězně je díky nastavení naší společnosti takřka nemožné. Protože problémy a dysfunkce vězeňství se netýká jen odsouzených, ale nás všech. Protože je potřeba o problémech, které naše vězeňství sužují, mluvit, diskutovat a řešit. Jednat proto, aby se u nás snižovala recidiva, druhak proto, že při státním dluhu 3 biliony na tento drahý, a přiznejme si naprosto kontraproduktivní vězeňský binec, tenhle stát prostě nemá.

Jsem otevřená diskuzi. Ale prosím, diskutujme věcně, slušně a bez zbytečných emocí. Nenávist není trest, pomsta není trest a vzhledem k šíleným nákladům nejen na vězeňství jsou tyto emoce i přepych, který si fakt již nemůžeme dovolit.

Děkuji všem za přízeň a věcné komentáře, které budou diskuzi posouvat správným směrem.