Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Antonín ViK

sběratel lidové slovesnosti/www.ceskezvyky.cz

Naše webové stránky jsou věnované tématice českých zvyků, tradic, pranostik a souvisejících námětů. Stránkou vzdáváme holt našim předkům, kteří žili v nelehké době a i přesto si na ní dokázali nalézt hezké chvíle. Zároveň bychom chtěli ukázat krásy naší země, znázorněné na malebných pohlednicích z naší historie. Zatím máme na stránkách cca 1 600 článků a 3 000 dobových pohlednic.

Webovými stránkami české zvyky bychom také chtěli propojit dílo našich malířů a ilustrátorů s příběhy motivů, které pohlednice zobrazují. Právě proto stále hledáme nové a nové pohlednice, ilustrace a náměty. Společným bádáním jsme dospěli k závěru, že zvyků, tradic a pověr je tak nepřeberné množství, že nedokážeme najít vždy to správné vyobrazení.

Zjistili jsme, že hledání nikdy neskončí, protože naše minulost je neuvěřitelně bohatá a pramenů k čerpání ještě o to víc. Bylo by nám ctí, kdyby naše stránky byly největším souhrnným textovým a obrazovým sborníkem naší minulosti a každý, kdo hledá informace o zvycích našich předků, aby je zde naleznul. Budeme rádi za vaši přízeň a podporu v našem nikdy nekončícím bádání.

Přejeme vám příjemně strávené chvíle na našich stránkách

Srdečně zdraví

Ivo a Tomáš Valentovi