Hlavní obsah

netopyr_obalka

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Právě vyšla nová kniha povídek Evy Turnové s názvem „V ZIMĚ SE U NÁS NETOPÝR“,

kterou si můžete objednat na adrese: www.evaturnova.cz i s ostatními knihami

Eva Turnová - hudebnice, spisovatelka, překladatelka a výtvarnice.
Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze, obor čeština a angličtina. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje, zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka a několik desítek filmů a scénářů. Působila jako baskytaristka v kapelách DG 307, The Plastic People of the Universe; v současnosti koncertuje s vlastní kapelou Eturnity, která loni vydala své druhé CD.

V posledních deseti letech přispívá svými sloupky do časopisů Instinkt, Deník, Reflex a Reportér pod názvem „Turnový háj“; na stanici Český rozhlas Plus jsou vysílány v podobě audio glos. Sloupky existují také v knižní podobě, loni vyšel desátý díl. Všechny díly je možné objednat na webových stránkách autorky.

Jde o hutné minipovídky, hořkohumorné glosy k současnosti, které hravě zachycují absurditu různých situací a zážitků.

Nakladatelství Argo publikovalo výběr z pěti dílů pod názvem BE100OF (best of). V letech 2018 – 2021 uvádělo brněnské divadlo Husa na provázku jejich dramatizaci. V letech 2019 a 2020 moderovala v divadle La Fabrika vlastní talk show nazvanou „Procházka turnovým hájem“.


Články autora

Načítám
NačítámNačíst další