Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Jsem právník. Často jsem se tak ve své praxi, přednáškách i diskusích setkával s pocity křivdy, nespravedlnosti nebo marnosti. Tehdy jsem pochopil, že nestačí jen mírnit nebo napravovat nepříznivé dopady ekonomiky, práva a politiky na život každého z nás, ale že je potřeba odstraňovat jejich příčiny.

A právě o to se snažím v Praze 5, kde jsem doma. Každý den se bavím s lidmi o tom, co je trápí a jak jim vyjít vstříc. Věřím totiž, že politika má být k lidem vlídná a podávat jim pomocnou ruku, ne je strašit. Jako by se však vlídnost v poslední době někam vytratila. Nedivím se, prošli jsme si už řadou vyčerpávajících zkoušek a další jsou před námi. Média na nás chrlí samá děsivá proroctví a dobrých zpráv je jen pomálu.

S Vámi to ale můžeme změnit: vždyť často stačí jen vstřícné gesto, poděkování nebo úsměv a svět kolem nás se hned stane příjemnějším. Chci přispět k tomu, aby takových malých radostí bylo u nás na Pětce co nejvíc – a s nimi i dobrých zpráv.


Články autora

Načítám
Načítám
NačítámNačíst další