Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Sára seděla v autě se třemi muži a napadlo ji, že již po 38 začíná novou práci. Zkušenosti , motivace to už dávno nepotřebovala , kdysi zkoušela hrát divadlo. A to co se v jejím životě děje nyní, je jen malým odrazem toho, co zažívala, tak emocionálně na dřeň, ve svých jednotlivých životních dekádách. Vydalo by to na knihu ,ale právě se slyší, jak se po dlouhé době nahlas směje, vlastně hloupostem, jako kdysi ve 20. Když ještě věřila na hloubku lásky a nekonečné mládí.

Hoši různého věku, tedy v podstatě všichni mladší než ona, Viking, Naivka, Trpitel a to výčet toho co jí napadá nekončí a tolik podivných stejných životních eskapád. Stejné emoce, pády a vzlety, jen v jiném podání, v jiném čase a okořeněné novou dobou. Copak by jim mohla říci krom toho , že je to na ní vidět, kolik jí opravdu je. No rozhodně ne. Aby pochopila tuto sociální skupinu, protože ona si žila donedávna v té svojí komfortní zóně, názorově i jinak okoralé, ale jisté. Jisté vlastně ne, její skupina Husákových dětí už dávno nebyla v pohodlí a už dávno nebyla mladá a už vůbec ne stíhající nové, rádoby výzvy, spíše neustále se měnící reality, jen zaznamenává stěží na 30 %. Pokud vůbec.

Nakoupit, dát pokyny, jak se má dítko postarat o zvíře, udělat rychle banku, trochu se namalovat a začít druhou práci on-line. Ano, neměla by si stěžovat, zatím se tím mizerným chaosem bytí prodírá vcelku dobře, na sociální poradenské lince si vede dobře a její práce v marketingu , kde sbírají s kluky, jak jim říká data přímo v terénu, je spíše tvrdou realitou života ,než vzletně nazývaným sociologickým průzkumem. Klasik, ale i milovník komedie včetně dramat, by si přišel na své.

Bezdomovectví, zavděčení se rodině, boj o uznání o lásku partnerek o oddlužení se. Příběhy , které ve své praxi slyší denně, nevymyslíš. Dospělí co házejí ramena , protože už v 16 byli na ulici. Co stojí za to a co ne. Zažila luxus i propad a krize 2009 to bylo těžké , 2020 !! ani nemluvit a vypadá to, že život ji láká ať se nevzdává, když tolikrát to dala navzdory všemu co se jí dělo. Nikdy se tedy nelitovala a obdivuje ty příběhy. Nebudu jen trpělivě čekat, abych v rutinně dorazila do stanice konečná, ten hukot v hlavě znamená jediné, ne takto to prostě nebude. Ale, také se nechci na této cestě tímto vlakem, nechat denně znásilňovat hloupostí , chudobou a krutostí , jen abych za to mohla sedět v luxusním voze. Zkouším udržet tento vlak života vchodu, bez toho, že bych jej musela prodat. Zavřela oči usnula únavou možná by mohla ještě stihnout kino a nebo vínko s Oldřiškou. Ne dnes už ne, zítra se nadechne a pojede dál.

A co láska, ach těch by bylo, už tomu moc nevěří, ale to je zase jiný příběh . Spí jak špalek a všude je krásný klid.


Články autora

Načítám
Načítám
Načítám
NačítámNačíst další