Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Narodil jsem se 18. června 1986 v Praze. Vystudoval jsem biofyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a v průběhu studia jsem se specializoval na využití jaderné magnetické rezonance, později pracoval jako výzkumný pracovník a softwarový vývojář. V letech 2017 až 2019 jsem působil v roli poslance Poslanecké sněmovny PČR, kde jsem se stal členem Zahraničního výboru a místopředsedou Výboru pro evropské záležitosti. Od dubna 2017 jsem zastával funkci místopředsedy Pirátů a od roku 2019 předsedám Evropské pirátské straně. Ve stejném roce jsem byl zvolen do Evropského parlamentu, kde jsme se s Piráty přidali do frakce Greens/EFA.

Jako europoslanec osobně působím ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE), pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a hospodářském a měnovém výboru (ECON) i ve zvláštním výboru pro pandemickou krizi (COVI). Jako europoslanec podporuji inovace a technologický růst, rozvoj umělé inteligence v Evropě a důslednější kontrolu nakládání s veřejnými rozpočty. Mezi nejdůležitější téma řadím přehození evropské ekonomiky na udržitelnou a ekologickou kolej, která nás vyvede z klimatické krize. Věřím, že technologie mají lidem pomáhat a ne je sledovat. Přeji si diplomaticky jednotnou a silnou Evropu, která bude schopna postavit se jak nadnárodním korporacím, tak autoritářským režimům. Mluvím plynně anglicky a německy, učím se francouzsky.


Články autora

Načítám
Načítám
Načítám
Načítám
NačítámNačíst další